X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8570
Przesłano:

Szukamy majowych kolorów - scenariusz wycieczki na łąkę

Klasa : I c i grupa sześciolatków z przedszkola ,,Słoneczna Gromada”

Temat dnia: Wycieczka na łąkę.

Temat zajęć: Obserwacje przyrodnicze-rozpoznawanie zwierząt i roślin. Szukanie kolorów wiosny. Konkurs wiedzy ,,Jestem znawcą przyrody” -rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Gry i zabawy terenowe z wykorzystaniem piłek, skakanek oraz naturalnych przeszkód.

Cele ogólne:
-szukanie kolorów wiosny wokół nas
-obserwacje przyrodnicze,
-rozpoznawanie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku życia,
- integracja grupy.

Cele szczegółowe:
Uczeń :
-zna warunki życia w wybranym środowisku przyrodniczym,
-rozpoznaje charakterystyczne rośliny i zwierzęta; potrafi je obserwować,
-opowiada o swoich obserwacjach i rozmawia o nich z kolegami,
-dostrzega i ceni piękno, urok przyrody i jej kolorów ,zapachów,
-jest przyjacielem przyrody-nie niszczy roślin, nie płoszy zwierząt,
-uczestniczy w grach, zabawach, konkursach,
-dopinguje koleżanki i kolegów, cieszy się z sukcesów własnych i innych,
-docenia znaczenie ruchu na świeżym powietrzu dla własnego zdrowia,
-sprząta po sobie, zostawia teren w stanie, jakim go zastał.

Czas trwania : 3 godz.
Prowadząca :Liliana Tobys

Przebieg zajęć

1.Powitanie przedszkolaków krótką rymowanką:,, Przedszkolaków dziś witamy i na spacer zapraszamy”.

2.Rozmowa na temat zachowania się podczas wycieczki oraz podanie celu, czasu i trasy wycieczki.
3.Planowane obserwacje przyrodnicze:
• Szukamy śladów zwierząt, obserwujemy , co robią i jak żyją.
• Rozpoznajemy rośliny łąkowe.
• Rozróżniamy drzewa i krzewy.

4.Rozmowa na temat obserwacji przyrodniczych.
-Jakie ptaki zauważyliście?
-Które ptaki przylatują do nas na wiosnę?
-Co robią ptasie mamy?
-Jakie zauważyliście owady i co one teraz robią?
-Co się dzieje z roślinami?

5.Wspólny piknik na trawie-posprzątanie torebek, papierków. Pozostawienie terenu w takim stanie, w jakim go zastały.

6. Konkurs wiedzy ,,Jestem znawcą przyrody”. Rozwiązywanie zagadek przyrodniczych.

7.Szukanie wskazanych roślin.
Dzieci podzielone na grupy odszukują wskazanych roślin i podają ich charakterystyczne cechy .

8.Zabawa ruchowa ,,Wszystko zwierzę co ma pierze fruwa”.

9.Zabawa w odgadywanie nazw zwierząt.
• Naśladowanie sposobów poruszania się oraz odgłosów zwierząt.
• Naśladowanie sposobu poruszania się ptaków na ziemi i w powietrzu, np. bocian stoi na jednej nodze, fruwa, chodzi po łące.

10.Gry i zabawy terenowe.
• Zabawa z piłką ,,Pokrzywa parzy”.
• Terenowy tor przeszkód.
• Toczenie piłki po wyznaczonym torze.
• Gra w kometkę.
• Skoki przez naturalne przeszkody.
• Skoki na skakance.

11.Podziękowanie przedszkolakom za wspólną naukę i zabawę.

12.Powrót do szkoły.

13.Podsumowanie dnia-wypowiedzi uczniów oceniające wycieczkę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.