X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7970
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zgodnie wszyscy się bawimy - zabawy swobodne

Konspekt zajęć dla dzieci 3-4- letnich

09-12-2009r.
Temat: „Zgodnie wszyscy się bawimy” - zabawy swobodne.

Cel główny:
rozwijanie pomysłowości dzieci i wyobraźni twórczej,
utrwalenie z dziećmi zasad bezpiecznej zabawy,
Cele szczegółowe:
Dziecko:
wie jak należy bezpiecznie bawić się w sali,
potrafi bawić się wesoło w różne zabawy,
umie porównywać klocki pod względem kształtu i wielkości,
zna podstawowe kolory,
potrafi zbudować garaż z klocków,
potrafi kolorować obrazek ,
potrafi ułożyć układankę obrazkową,
wie, że należy szanować książki,
twórczo rozwiązuje problemy,

Metody:
metodę samodzielnych doświadczeń
metodę zadań stawianych dziecku przez nauczyciela
Forma:
indywidualna
zespołowa
Środki dydaktyczne:
klocki
kolorowanki
układanki
plastelina
balony
flamastry
pastele olejne,
kredki,
auta
książeczki obrazkowe

Przebieg:

1.Wspólna zabawa ruchowa - „Balonik” (ustawienie w dużym kole; recytacja w różnym tempie i głośności).
Baloniku nasz malutki
Rośnij duży, okrąglutki
Balon rośnie że aż strach
Przebrał miarę no i ... bach.
2.Wszyscy siadają w kole, nauczyciel proponuje dzieciom zabawy w kącikach zainteresowań: budownictwa, książki, plastycznym.
Zabawy dzieci w małych zespołach:
budowanie garaży z drewnianych klocków w kąciku budownictwa dla dwóch nowych aut - (duże i małe) – rozwijanie umiejętności używania określeń: mały, duży, mniejszy, większy
dowolne ozdabianie kolorowych balonów flamastrami, komponowanie dowolnych elementów dekoracyjnych – rozwijanie twórczej inwencji dzieci, utrwalanie znajomości kolorów
kolorowanie świątecznych obrazków pastelami olejnymi – kształtowanie umiejętności prawidłowego trzymania kredki
rozwiązywanie układanek dydaktycznych – ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej, kształcenie spostrzegawczości
oglądanie nowych książeczek – rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do wypowiadania się na temat obrazków.
3.Po zakończonej zabawie dzieci odkładają zabawki na swoje miejsca.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.