X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7870
Przesłano:
Dział: Języki obce

My free time - konspekt lekcji języka angielskiego

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W KLASIE I GIMAZJUM

TEMAT LEKCJI: MY FREE TIME

CELE LEKCJI:
1. Wprowadzenie nowego słownictwa dotyczącego spędzania czasu wolnego.
2. Utrwalenie wymowy i pisowni nowo wprowadzonych słów.
3. rozwijanie umiejętności mówienia.

POMOCE NAUKOWE:
- tablica
- obrazki przedstawiające różne sposoby spędzania czasu wolnego
- magnesy
- ankieta
- cztery teksty

NOWE SŁOWNICTWO:
- ride a bike
- go to the theatre, cinema, disco
- meet your friends
- go for a walk
- travel
- go shopping
- collect stones, stamps

STRUKTURY GRAMATYCZNE:
- What do you do in your free time?
- I spend my free time...
- How often do you...?
- I enjoy...
- I like...

PRZEBIEG LEKCJI:

I.WPROWADZENIE:

1) Nauczyciel pokazuje uczniom obrazki, na których znajdują się różne sposoby spędzania wolnego czasu i pyta:
What can you see in the picture?
What are these people doing?
What do they have in common?

2) Nauczyciel przyczepia wyrazy zapisane na kartkach do tablicy:
- go shopping
- go for a walk
- travel
- ride a bike

3) Nauczyciel dopasowuje wyrazy do obrazków.

4) Uczniowie zapisują wyrazy w swoich zeszytach.

5) Nauczyciel czyta każde słowo, uczniowie powtarzają wyrazy najpierw razem, następnie nauczyciel nominuje poszczególnych uczniów.

II. ROZWINIĘCIE TEMATU:

1) Nauczyciel zabiera wyrazy z tablicy i prosi uczniów o nazwanie obrazków.

2) Nauczyciel prosi uczniów o dopasowanie słów do obrazków.

3) Nauczyciel rozdaje uczniom kopie ankiety dotyczącej spędzania przez nich czasu wolnego. Uczniowie pracują w parach. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów, wyjaśnia niezbędne słownictwo.

4) Uczniowie odczytują wyniki ankiety.

5) Nauczyciel rozdaje uczniom kopie 4 tekstów. Uczniowie pracują w parach. Po przeczytaniu tych tekstów nauczyciel zadaje uczniom pytania:
Which of four people would you like to spend the day with?
Which do you like best?
Uczniowie odpowiadają pojedynczo.

III. PODSUMOWANIE:

1) Nauczyciel zadaje uczniom kilka pytań:

What do you do in your free time?
What do you do when you go out?
What is the most enjoyable activity that you do in free time?

Renata Śliwkowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.