X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7209
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W krainie smoków - scenariusz zajęć

Temat: „Smocze głowy”- zabawa dydaktyczna połączona z działalnością plastyczną

Cel ogólny:
• Utrwalenie pojęć określających wielkość
• Ćwiczenie motoryki małej
Cele operacyjne:
• Dziecko liczy w zakresie 3
• Dziecko używa w toku zabawy określeń duży-mały
• Dziecko nazwie kolory podstawowe
• Dziecko naklei elementy na sylwecie smoka
• Pokoloruje smoki wg. własnego pomysłu

Metody:
• Słowna (rozmowa kierowana, objaśnienia)
• Oglądowa (pokaz)
• Czynna: zadań stawianych dziecku do wykonania, ćwiczeń utrwalających

Formy organizacyjne: zbiorowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: ilustracje smoków, kredki w podstawowych kolorach, karta pracy ze smokami dla każdego dziecka, korony z papieru( czerwone, żółte,
zielone), klej, pędzelki, piłka, gazeta

PRZEBIEG ZAJĘCIA

WSTĘP

1.„Zabawy ze smokiem” – zabawa ruchowa

Jedno dziecko jest smokiem, które siedzi w pieczarze(rozłożona gazeta). Dz. biegają po sali w rytm dowolnej muzyki. Na hasło Bazyliszek nieruchomieją. Kogo Bazyliszek dotknie kamienieje-wykonuje przysiad.

ROZWINIĘCIE

1.Oglądnie ilustracji smoków oraz przypomnienie wiadomości o poznanych smokach. N-lka zadaje pytania:
•Odszukajcie na ilustracjach dwa znane nam smoki tzn. Wawelskiego i Bazyliszka.
•Czy wszystkie smoki są takie same?
•Czym różnią się te smoki?(kolor, wielkość, skrzydła itp.)
•Czy każdy smok ma tyle samo głów?
•Policzmy ile głów ma każdy ze smoków. (1,2 lub 3)

2.„Korony dla smoka” – wyklejanka
Dz. otrzymują kartki z sylwetami trójgłowych smoków( 1duży, 3 małe). Dz. przeliczają ile głów ma każdy smok, następnie naklejają korony na głowy dużego smoka (każda głowa musi mieć koronę w innym kolorze). Kolorują smoka wg. Własnego pomysłu. Małe smoki kolorują na żółto, zielono i czerwono.
3.„ Syczący smok” – zabawa ortofoniczna z piłką
Dz. stoją w kole. Jedno dziecko trzyma piłkę, którą musi jak najszybciej potoczyć do kolegi(piłka symbolizuje syczącego smoka), ale przedtem musi wypowiedzieć głoskę ssssss.

ZAKOŃCZENIE

Dz. ze swoimi pracami siadają na dywanie. Próbują nadać imię wybranemu smokowi i określają czy jest on mały czy duży.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.