X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6964
Przesłano:

Podsumowanie Zielonej Szkoły - Jastrzębia Góra. Scenariusz lekcji

Cele:

powtórzenie i utrwalenie zdobytych wiadomości o polskim wybrzeżu
rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem
współdziałanie w grupie
integracja zespołu klasowego

Metody:
- problemowa, dialog, działalność praktyczna

Formy pracy:
- praca indywidualna, zbiorowa jednolita

Środki dydaktyczne:

- mapa Polski, napisy miast, miejscowości, zdjęcia z wycieczek, kartki z bloku z rysunkiem wieszaka, pamiątki znad morza

Przebieg:
1. Rozwiąż krzyżówkę (wspólne rozwiązywanie krzyżówki na tablicy szkolnej):
zbieraliśmy je nad morzem (muszelki)
poznany ssak z fokarium (foka)
zawód związany z morzem ( rybak)
pozorne zetknięcie nieba z morzem (horyzont)
ptak żyjący nad morzem ( mewa)

Rozwiązaniem krzyżówki: morze

2.Jadąc do Jastrzębiej Góry przez jakie miasta, miejscowości przejechaliśmy?

Zaznacz je na mapie (napisy miast, miejscowości wcześniej przygotowane):
- Częstochowa, Łódź, Włocławek, Toruń, Grudziądz, Tczew, Reda, Puck,Władysławowo

3.Wybrani uczniowie zaznaczają na mapie miasta, miejscowości przez, które przejechaliśmy jadąc nad morze.

4.Byliśmy również na kilku wycieczkach, kto pamięta gdzie byliśmy?
- Wybrani uczniowie wymieniają: Gdynia, Hel, Malbork, Rozewie.

5.Uporządkuj zdjęcia z tych miejsc, w których byliśmy. Obok napisu miasta, miejscowości
zawieś odpowiednie zdjęcie (Rozewie- latarnia morska, Hel- fokarium, Malbork- twierdza Zakonu Krzyżackiego, Rozewie- las bukowy, Gdynia- muzeum ,,Akwarium” z rybami, żaglowiec ,,Dar Pomorza”, port).

- Zadanie wykonujemy na tablicy szkolnej. Wybrani uczniowie porządkują zdjęcia i dobierają napisy miast, miejscowości.

6.Każdy z was ma na kartce wyrazy: Podkreśl te, które są związane z morzem / wydmy,
wróbel, rybitwa, pstrąg, flądra, śledź, stokrotka, mikołajek nadmorski, morświn, klif, góry (odczytanie wyrazów związanych z morzem przez wybranego ucznia).

7.Każdy z was ma kartkę z rysunkiem wieszaka: Co zawiesimy na wieszaku, aby można było poznać, że jest znad morza? ( wykonanie prac plastycznych przez uczniów).

8.Omówienie przez uczniów wykonanych przez siebie prac (zawieszenie prac na tablicy klasowej).

9.Podsumowanie zajęć :
Wystawa pamiątek przywiezionych przez dzieci znad morza ( widokówki, muszelki, bursztyny, piasek, piórka ptaków, szyszki, prace plastyczne, sprawozdania z wycieczek, pamiątki)
(pokaz pamiątek znad morza uczniom z innych klas w czasie przerwy lekcyjnej).

Irena Dobosz SP9

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.