X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5298
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamy prawa - znamy prawa

Konspekt zajęcia dla dzieci sześcioletnich

Cele ogólne :
- nabywanie wiadomości o prawach dziecka
- kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i emocji
- tworzenie atmosfery przyjaźni i życzliwości

Cele operacyjne :
Dziecko:
- zna prawa dziecka
- wie co one oznaczają
- dostrzega potrzebę tworzenia praw i norm
- potrafi wyrażać emocje i uczucia
- tworzy atmosferę radości , przyjaźni i zaufania
- aktywnie współpracuje z grupą .
- tworzy własną Kartę Praw Dziecka

Metody :
- podające : ,słuchanie wiersza , rozmowa, instrukcje
- oglądowe : prezentacja multimedialna- „Prawa dziecka”
- aktywizujące: aktywności twórczej R. Labana, ewaluacja
- praktycznego działania : rysowanie kredkami, wpięcie kart praw do skoroszytów.

Formy :
- indywidualna
- zbiorowa

Pomoce : Komputer, projektor multimedialny, prezentacja multimedialna na CD, skoroszyty, karty pracy dla każdego dziecka, kredki , magnetofon , płyta CD Tańce , pląsy i zabawy dla dzieci... ,wiersz „O prawach dziecka” Marcina Brykczyńskiego , kolorowanki ilustrujące prawa dziecka, książki "Prawa Człowieka" i "Prawa Dziecka"

Przebieg zajęcia:

1. Wprowadzenie w temat zajęcia:
Prezentacja wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”
Rozmowa nt. wiersza w kontekście Praw Człowieka- pokaz książek –„Prawa Człowieka”, „Prawa dziecka”
2. Prezentacja multimedialna „Prawa dziecka”
Każde Prawo zilustrowane jest rysunkiem do kolorowania i podpisem „mam prawo do...”
Omówienie każdego prawa, co one oznaczają dla każdego dziecka.
3. Opowieść ruchowa R. Labana- „Podróż do krainy szczęśliwych dzieci”.
4. Praca przy stolikach : tworzenie własnej Karty Praw Dziecka- wpinanie kart identycznych z tymi z prezentacji multimedialnej do skoroszytów, odczytywanie podpisów: „mam prawo do..zabawy, rodziny , własnego zdania, wyznania...itp
5. Ewaluacja : dzieci zadowolone z zajęcia przyznają pani uśmiech , niezadowolone- smutna buzię
6. Nauczycielka również przyznaje dzieciom odpowiednie znaczki za wykonana pracę – uśmiechnięte słoneczka .
7. Dzieci zabierają Księgę Praw Dziecka do domu aby ją pokolorować i podzielić się swoją wiedzą z rodziną.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.