X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51920
Przesłano:

Tkaniny meblowe

SCENARIUSZ LEKCJI Podstawy tapicerstwa Kl. I A

Temat: Tkaniny meblowe.

Cele lekcji:

- kształcenie współpracy
- umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce,
- poprawne posługiwanie się terminologią zawodowa,
- umiejętność pracy indywidualnej i zbiorowej

I. Cele operacyjne:

- uczeń zna:

- pojęcia: tkanina, osnowa, wątek

- uczeń rozumie :

- znaczenie tkanin meblowych

- uczeń umie:

- wskazać elementy budowy tkanin
- określić podstawowe cechy tkaniny / przędza, splot, gęstość/

II. Metody nauczania:

- wykład, pokaz, opis
- analiza schematów, gra dydaktyczna / prawda- fałsz/

III. Środki dydaktyczne:

- tablica, kreda
- schematy, próbki materiałów

IV. Przebieg lekcji:

1.Czynności organizacyjne:
- sprawdzenie obecności, gotowości uczniów do zajęć oraz zapisanie tematu lekcji w dzienniku

2. Kontrola wiadomości:

Sprawdzenie stopnia zapamiętani wiedzy z poprzednich lekcji.

3. Wprowadzenie do tematu:

Przedstawienie tematu lekcji oraz jej celu. Ogólna charakterystyka tkanin.

4. Realizacja tematu:

Nauczyciel na podstawie schematu omawia budowę tkaniny. Uczniowie na próbkach materiałów odnajdują osnowę i wątek. Obserwując materiały pomocnicze wykonują splot tkacki z zaznaczeniem pokrycia osnowowego i wątkowego. Sporządzają notatkę do zeszytu. Nauczyciel w razie potrzeby udziela dodatkowych wyjaśnień, uzupełnia i poprawia czynności uczniów.
Praca samodzielna- krzyżówka.

5. Podsumowanie tematu:

Za pomocą pytań kontrolnych nauczyciel podsumowuje lekcję, sprawdza stopień zrozumienia i zapamiętania tematu:

- Zdefiniuj pojęcia : tkanina, osnowa, wątek.
- Wymień cechy, na podstawie których określa się tkaninę.
- Podaj elementy budowy tkanin.

6. Podanie zadania domowego:

Podaj zastosowanie tkanin meblowych w tapicerstwie.

Karta samooceny. Ankieta anonimowa.

Opracowała:

Arleta Przybyłowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.