X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51916
Przesłano:
Dział: Biblioteka

Jak budować wiarę w siebie? Konspekt zajęć czytelniczych dla klasy II na podstawie książki "Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności" Asi Olejarczyk

Czas: 45 minut

Cele:
1. Wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości u uczniów.
2. Poprawa relacji bezpośrednich z rówieśnikami.
3. Poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Metody nauczania:
1. Praca z książką Asi Olejarczyk "Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności".
2. Pogadanka.

Forma pracy:
1. Praca indywidualna.

Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne:
a) powitanie uczniów;
b) sprawdzenie obecności;
c) podanie tematu zajęć.

2. Wprowadzenie:
a) Przedstawienie tematu zajęć, zadanie pytań aktywizujących:
• Co to jest pewność siebie?
• Czy boicie się nowych wyzwań?
• Czy kiedykolwiek wątpiliście w swoje umiejętności/w siebie?

3.Część zasadnicza:
Przeczytanie książki "Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności". Kierowanie pytań do uczniów:
• Jakie czuła się bohaterka książki (Hania), kiedy dowiedziała się o konkursie talentów organizowanym w szkole?
• Kto pomógł Hani uprać się z negatywnymi emocjami?
• Czy wsparcie najbliższych jest pomocne?
• W jaki sposób można motywować innych do działania/próbowania nowych rzeczy?
• Czy należy wspierać kolegów i koleżanki z klasy?
• Co jest ważne w budowaniu pewności siebie?
• Czy we wszystkim można być najlepszym?
• Czy należy się poddawać, jeśli coś nam nie wychodzi?

4. Ćwiczenia:
• Uczniowie siadają na dywanie, każdy dostaje puchar do ręki i mówi o swoich słabych i mocnych stronach oraz z jakich osiągnięć jest dumny.

5. Pytania podsumowujące:
• O czym dzisiaj rozmawialiśmy?
• Czy wiary w swoje możliwości można się nauczyć, a pewność siebie wyćwiczyć?
• Czy życzliwość i wsparcie pomaga innym w przezwyciężaniu trudności?

6. Zakończenie:
a) pochwalenie uczniów za aktywność i zaangażowanie w pracę na zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.