X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51485
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz

Dzień Pluszowego Misia
Scenariusz obchodów Dnia Pluszowego Misia

Cele:

•zapoznanie dzieci z historią powstania pluszowego misia,
•integracja dzieci z poszczególnych grup wiekowych podczas różnych zabaw i zajęć,
•rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie ekspresji ruchowej, dotykowej, wzrokowej i słuchowej.

Pomoce:
• pluszowe misie przyniesione przez dzieci,
• nagrania CD,
• 4 głowy misia, sznurek, papierowa ryba,
• postacie znanych misiów w formie puzzli (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Miś Kolargol),
• Puzzle „Ja mam..., a kto ma...”
• plakaty przedstawiające znane misie wykonane wcześniej przez poszczególne grupy wiekowe,
• papier biały, gotowe elementy głowy niedźwiedzia: uszy, pysk
• kokardy dla misiów,
• emblematy dla każdego dziecka „Przyjaciel Pluszowego Misia”
• sylwety misiów od największego do najmniejszego,
• „Miś”- sylweta misia w częściach,
• Liczmany,
• Kartoniki z kolorowymi misiami, klamerki,
• Sylweta misia, kokardy,
• Wędki, ryby,
• podziękowania dla uczestników spotkania, dyplomy za kostium,
• kostium niedźwiedzia wypożyczony z Wypożyczalni kostiumów,

Organizacja imprezy:
Ze względu na dużą liczbę grup przedszkolnych (osiem) uroczystość zostaje podzielona na dwie tury ze względu na wiek dzieci oraz stopień trudności zaproponowanych zadań:
I tura: dzieci młodsze 3,4-latki (gr. I,II,III,VI)
II tura: dzieci 5-6 letnie (gr. IV,V,VII,VIII)

Przebieg spotkania:

Dzieci młodsze 3-4 latki:
1. Wejście do sali przy muzyce „Jadą, jadą misie”. Powitanie dzieci i nauczycieli, przybliżenie celu spotkania, zajęcie miejsc.
2. „Historia pluszowego misia”- opowiadanie nauczycielki z prezentacją ilustracji:

Historia pluszowego misia zaczęła się bardzo dawno temu. W 1902 roku na pewnym polowaniu ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt sprzeciwił się upolowaniu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który narysował ten rysunek (prowadząca demonstruje dzieciom rycinę) i zamieścił go w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami i wpadł na pomysł, aby wykonać kilka takich zabawek przedstawiających misia i zobaczyć jak się będą sprzedawały. Misie cieszyły się ogromnym powodzeniem i później za zgodą tego prezydenta nadano im imię Teddy. I tak od ponad stu dwudziestu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie i jak widać tu na sali wam także. W tym roku Miś obchodzi 121 urodziny. Lubicie je przytulać gdy jesteście weseli i wtedy gdy jesteście smtni.

3. Wniesienie symbolicznego tortu i wspólne odśpiewanie „Sto lat”.

4.Zaproszenie do konkursów:
 Prezentacja i nazywanie misiów z przedszkolnej galerii.
„Głodny miś”- zadaniem dziecka jest przeciągnięcie sznurka z zamocowaną na końcu rybą przez otwór w pysku niedźwiedzia.
© „Ułóż misia”- układanie postaci misia z elementów.
„Tańczę z misiem”- dzieci tańczą ze swymi misiami, na zatrzymanie muzyki wykonują polecenie n-la np.: mis drapie się za uszkiem, miś drapie się po brzuszku itp.
© „Gdzie mój miód?”- dla 4 -latków, zadaniem dzieci jest dopasowanie słoika miodu z kropkami do misia z cyfrą na brzuchu odpowiadającą liczbie kropek,
„Jaki mam kolor?”- dla 3 -latków, zadaniem dzieci jest odszukanie takiego koloru plamy, jaki jest miś.
 „Przypnij misiowi kokardę”- zadaniem dzieci jest przyklejenie kokardy misiowi, utrudnieniem jest zasłonienie szalikiem oczu dziecka. ( sylweta misia, kokardy z taśmą samoprzylepną).
© „Gruby misio”- zabawa ruchowo- naśladowcza.
 „Miś”-wykonanie głowy misia z gotowych elementów: kartki, klej, zszywki, gotowe oczy, pysk misia, uszy (praca dla nauczycieli- z papieru składają 4 wachlarzyki, składają na pól i sklejają, doklejają gotowe elementy głowy)
 „Kto największy?”- zadaniem dzieci jest ułożenie misiów od największego do najmniejszego.
4. Zaproszenie do sali gościa honorowego- nauczyciel przebrany za misia
© wspólny taniec przy piosence
Wybór misia największego i najmniejszego: dzieci sadzają swoje misie na ławce, a jury złożone z nauczycieli wybiera tego naj. Następnie misie zostają udekorowane kokardą, a dzieciom zostają wręczone dyplomy (runda honorowa z misiem wokół sali).
9. „Jedna łapka, druga łapka...”- zabawa ruchowa.
10.Pasowanie na „Przyjaciela Misia””
pasowanie każdego dziecka na „Przyjaciela Pluszowego Misia” ,wręczenie emblematów „Przyjaciel Pluszowego Misia”.
11. „Pokochaj pluszowego misia”- wspólna zabawa przy piosence.
12. Podziękowanie za przybycie i wspólną zabawę, rozdanie dzieciom dyplomów i kolorowanek przedstawiających różne misie.

Starszaki 5-6-latki:

Punkty od 1-2 j/w
3..Zaproszenie do sali gościa- pracownik p-la przebrany za misia, przywitanie się z dziećmi.
5. „Miś wędrowniczek”- dzieci tworzą koło. Prowadząca mówi:
„Małego misia puszczam w krąg, niech wróci do moich rąk”
(dzieci przekazują sobie misia z rąk do rąk w rytm muzyki).
5. Zaproszenie do konkursów:
 Rozwiązywanie zagadek:
Jak nazywa się miś co klapnięte uszko ma?
( Mis Uszatek)
Był to miś, który miał wielu przyjaciół, ale mało rozumku.
(Kubuś Puchatek)
Kto lubił sok z gumijagód?
(Gumisie)
Miś w niebieskim płaszczu, pochodzi z Anglii (Paddington)

Miś, który lubił sport. (Panda).

(wskazanie misia w przedszkolnej galerii)
© „Chory miś”- zadaniem dzieci jest odszukanie plastrów z cyfrą i przyklejenie jej na „ranę” misia.
 „Tańczę z misiem”- dzieci tańczą ze swymi misiami, na zatrzymanie muzyki wykonują polecenie n-la np.: miś drapie się za uszkiem, miś drapie się po brzuszku itp.
 „”Głodny miś”- zadaniem dzieci jest złowienie jak największej liczby rybek za pomocą słomki,
 „Miś”-wykonanie głowy misia z gotowych elementów: karton, klej. (dla nauczycieli)
© „Misiowe puzzle”- układanie obrazka z części.
 „Przypnij misiowi kokardę”- zadaniem dzieci jest przyklejenie kokardy misiowi, utrudnieniem jest zasłonienie szalikiem oczu dziecka. ( sylweta misia, kokardy z taśmą samoprzylepną).
© Zaproszenie honorowego gościa- miś.
 „Mój największy, a mój najmniejszy....”- wybór misiów, ozdobienie ich kokardą.
 „Parada misiowych kostiumów”- wybór najciekawszego.
© Miś- kodowanie (układanie głowy misia wg kodu podawanego przez nauczyciela),
6. Quiz wiedzy o niedźwiedziach ( w zawodach bierze udział po jednym przedstawicielu z grupy):
 Co robi niedźwiedź brunatny zimą?
 Jaki napój kojarzy Ci się z misiem?
 Jaki kolor ubranka ma Kubuś Puchatek?
 Co lubi panda?
 Jak nazywa się legowisko niedźwiedzia brunatnego? (gawra)
 Dlaczego niedźwiedź polarny jest biały?
 Wymień znane misie z bajek.
 Co miał klapnięte Miś Uszatek?
 Wymień znane Ci niedźwiedzie.
 Z czego piły sok Gumisie? (gumijagody)
 Podziel na sylaby wyraz: niedźwiedź.
Jak nazywa się najmłodsza grupa w naszym przedszkolu?
10. „Jedna łapka, druga łapka...”- wspólna zabawa ruchowa.
11.Pasowanie na „Przyjaciela Misia”:
pasowanie każdego dziecka na „Przyjaciela Pluszowego Misia i wręczenie emblematów „Przyjaciel Pluszowego Misia”.
12. „Pokochaj pluszowego misia”- wspólna zabawa przy piosence.
13. Podziękowanie za przybycie i wspólną zabawę, wręczenie dyplomów i kolorowanek przedstawiających misie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.