X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51470
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Deszczowe zabawy ruchowe

Termin realizacji: 25.10.2023
Temat hospitacji: Zajęcia ruchowe i zajęcia gimnastyczne z wykorzystaniem przyrządów
Temat kompleksowy: Jesienna pogoda
Temat zajęć: Deszczowe zabawy ruchowe
Cele:
* poznawcze:
- zapoznanie z możliwościami wykorzystania szarf i woreczków w zabawie;
- rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni;
* kształcące:
- kształtowanie prawidłowej postawy ciała;
- wzmacnianie wytrzymałości poprzez powtarzanie ćwiczeń;
* wychowawcze:
- wyzwalanie poczucia satysfakcji związanej z wysiłkiem fizycznym;
- zwracanie uwagi na stosowanie się do zasad i reguł podczas zabawy;

Pomoce dydaktyczne:
- gwizdek, tamburyn, szarfy, woreczki, hula-hop
§ Płyta CD z muzyką

Formy organizacyjne: indywidualna, zespołowa, grupowa;
Metody: naśladowcza, pokazowa, zadaniowa;

Przebieg zajęć
I. Część wstępna:
1. Czynności organizacyjno-porządkowe:
- na umówiony sygnał wychowawczyni (gwizdek) dzieci ustawiają się w szeregu;
- powitanie i przedstawienie skrótu zajęć.
2. Zabawa z elementem przysiadu „Świeci słońce – pada deszcz”
- dzieci poruszają się po obwodzie koła w rytmie wystukiwanym na tamburynie przez N ( świeci słońce)
- na pauzę: kucają chowając głowę w kolana ( pada deszcz);
- na koniec dzieci siadają w kole;
II. Część główna:
1. Zabawa „Jesienny poranek”
- każde dziecko otrzymuje szarfę i układa ją przed sobą;
- na sygnał gwizdka dzieci przewlekają szarfę od dołu ku górze i ponownie siadają przed rozłożoną szarfą;
2. Ćwiczenie kształtujące postawę ciała „Na boki- wieje wiatr jesienny”
-dzieci stają w lekkim rozkroku, unoszą ręce trzymając brzegi szarfy, wykonują skłony boczne w lewą i prawą stronę, w górę, w dół.

3.Skoki-woreczki „Przeskocz kałużę”- woreczki leżą na podłodze-różne formy przeskoków przez woreczki: obunóż i jednonóż w przód, w tył, w bok.

4. Zabawa zespołowa „Podaj parasol” - dzieci ustawione w rozkroku, jedno za drugim, podają sobie woreczek między nogami. Dziecko, które poda woreczek, biegnie na koniec rzędu i tak na zmianę. Ćwiczenie wykonujemy również poprzez podawanie górą (nad głową).

5. Zabawa doskonaląca celność „Traf w kałużę ” z wykorzystaniem hula hop
- dzieci maszerując po obwodzie koła na sygnał N. rzucają woreczki do hula-hop
6. Zabawa wzmacniająca mięśnie nóg „Zgarniamy liście”
- dzieci ustawione w parach a następnie w kole stopą podają sobie woreczki przesuwając je po podłodze;
III. Część końcowa:
1. Zabawa z elementem czworakowania „Powrót do domu” z wykorzystaniem tunelu
- dzieci poruszając się po sali, na sygnał N. ustawiają się w rzędzie i na czworaka przechodzą przez tunel;
- dziecko, które go minie siada w wyznaczonym miejscu;
2.Ćwiczenie o małym charakterze ruchu - marsz przy spokojnej muzyce, odłożenie woreczków i szarf w wyznaczone miejsce.
3. Podsumowanie zajęć i podziękowanie za wspólną zabawę;
- ocena zajęć przez dzieci „Kciuk”  
- zbiórka i prace porządkowe;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.