X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51216
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Utrwalanie znaków matematycznych <, >, =

Cele operacyjne (planowane osiągnięcia dzieci):
- potrafi prawidłowo użyć i zapisać znak ,, >, =.
- umie utworzyć mniejszy/ większy zbiór według podanych informacji,
- potrafi liczyć w zakresie 10.

Forma pracy: indywidualna;
Metody pracy: słowne, czynne, aktywizujące (gry), elementy E. Gruszczyk- Kolczyńskiej
Środki dydaktyczne: kostki do gry, kartoniki ze znakami>, <, =, karta pracy, kasztany, komputer z internetem.

Przebieg zajęcia:
- Zabawa „Kto ma więcej? – na umówiony sygnał dziecko oraz terapeuta pokazują jedną ręką dowolną ilość palców, a następnie porównują kto ma więcej.

- „Kostki”- dziecko oraz terapeuta rzucają kostkami. Następnie porównują liczbę oczek
na kostkach. Dziecko kładzie pomiędzy kostki odpowiedni znak: > , < , = .

- Karta pracy- dziecko ma za zadanie policzyć elementy w dwóch zbiorach i zapisać odpowiedni znak: <, >, =.

- Tworzenie zbirów- przed dzieckiem znajduje się zbiór kasztanów oraz kartonik ze znakiem < / > / =. Dziecko liczy zbiór kasztanów, wybiera odpowiedni kartonik z cyfrą. Następnie tworzy drugi zbiór, tak aby powstał prawidłowy zapis działania np. 4 > .........

- Gra on-line- dziecko wybiera odpowiednie znaki <, >, lub = do wyświetlających się losowo dwóch cyfr.
https://wordwall.net/pl/resource/14818979/wstaw-znak-wi%C4%99kszo%C5%9Bci-mniejszo%C5%9Bci-lub-r%C3%B3wno%C5%9Bci

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.