X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51150
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy ruchowe. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć

Grupa wiekowa: 3-4-latki
Tematyka tygodniowa: Jaka jest moja ulubiona baśń?
Temat zajęć: Zabawy ruchowe
Cele główne:

rozwijanie sprawności ruchowej,
kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez ruch.
Cele szczegółowe (dziecko):
aktywnie uczestniczy w ćwiczeniach ruchowych,
prawidłowo wykonuje ćwiczenia ruchowe;
z uwagą słucha poleceń nauczyciela, zapamiętuje je i stosuje się do nich;
przestrzega zasad bezpiecznej zabawy podczas wykonywania zabaw ruchowych;
zna znaczenie ruchu dla dobrego samopoczucia oraz zdrowia.
Obszar z podstawy programowej:
I. 4, 5, 8; II.4; III.5, 7; IV. 2.

Metody: czynna – kierowania własną działalnością dziecka; percepcyjna – obserwacji i pokazu, słowna – objaśnienia i instrukcje, zabawowo-naśladowcza.
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: tamburyn, laska gimnastyczna w jednym z czterech kolorów: niebieskim, czerwonym, zielonym lub żółtym (dla każdego dziecka).
Przebieg zajęć:
1. Hej, dzień dobry, witaj, cześć – zabawa powitalna na podstawie utworu autorstwa Radosława
Ragana Przywitanie.
Nauczyciel staje z dziećmi w kręgu. Wypowiada wierszyk. Dzieci mówią tekst razem z nauczycielem i naśladują jego ruchy.
Dzieci:
Hej, dzień dobry, witaj, cześć, - dzieci wyciągają w przód prawą rękę (jak do przywitania),
mam dla ciebie świetną wieść. - dzieci wyciągają w przód lewą rękę,
Zaczynamy piękny dzień, - dzieci wykonują obrót, poruszamy dla zdrowia się! - dzieci klaszczą cztery razy.

2. Zestaw ćwiczeń ruchowych nr 11.
• Wprowadzenie.
Dzieci maszerują jedno za drugim po obwodzie koła. Każde z nich bierze kolejno z pojemnika laskę w jednym z czterech kolorów.
• Tworzymy zespoły – zabawa orientacyjno-porządkowa.
• Tancerze – zabawa bieżna.
• Przejdź przez laskę – ćwiczenie dużych grup mięśniowych.
• Malarze – ćwiczenie tułowia.
• Przyrodnik w lesie – ćwiczenie mięśni grzbietu.
• Przesuń laskę – ćwiczenie stóp.
• Ćwiczenie uspokajające.

3. Zakończenie zajęć.
Rozmowa z dziećmi dotycząca znaczenia ruchu dla zdrowia. Wypowiedzi dzieci na temat ćwiczeń, które najbardziej im się podobały.

Na podstawie przewodnika metodycznego Supersmyki poziom AA+, wyd. MAC Edukacja

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.