X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50971
Przesłano:
Dział: Języki obce

Amazing animals. Konspekt lekcji, klasa 3

Temat: Amazing animals

Cele lekcji:
- nazywanie rodzajów kręgowców,
- rozpoznawanie zapisu słownego nazw rodzajów kręgowców
- przyporządkowywanie gatunków zwierząt do gromad
- słuchanie i czytanie ze zrozumieniem
Słownictwo i struktury:
- amphibians, birds, fish, mammals, reptiles
- utrwalenie nazw części ciała zwierząt i zwrotów „it has got, it hasn’t got, has it got?
Pomoce dydaktyczne:
Karty obrazkowe, tablica interaktywna, podręcznik, ćwiczenia, ksero z dodatkowymi zadaniami.
Metody i formy pracy:
- praca indywidualna i w parach, słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, burza mózgów.

Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne.
2. Powtórzenie poznanego materiału
- zaśpiewanie piosenki z poprzedniej lekcji,
- gra interaktywna – połącz w pary
3. Wprowadzenie
- wyjaśnienie uczniom i pokazanie różnic pomiędzy ssakami, ptakami, gadami, płazami i rybami na podstawie piosenki
- wprowadzenie nowego słownictwa,
- zabawa w „Word or numer” i znikające karty.
4. Główna część lekcji - utrwalanie wprowadzonego materiału
- Uczniowie zadają sobie pytania „What are they?” Pierwszy uczeń rozpoczyna zdanie np. Snakes are..., a następny uczeń musi dokończyć ... reptiles.
- Uczniowie rozwiązują quiz o zwierzętach – prawda / fałsz. Najpierw samodzielnie czytają zdania i próbują zdecydować, a następnie ochotnicy czytają i podają odpowiedzi.
- Uczniowie słuchają historyjki jak Ping i Pong używają komputera. Następnie czytają ją głośno w grupach, a później indywidualnie w parach.
- Uczniowie zamykają podręczniki i próbują wymienić nazwy gromad zwierząt, a następnie zapisują te nazwy w zeszytach. Po napisaniu sprawdzają sobie wzajemnie czy nie popełnili błędów.
5. Podsumowanie
- Uczniowie rozwiązują zadania w zeszycie ćwiczeń – odnajdują nazwy gromad w wężu wyrazowym i podpisują do jakiej gromady należy zwierzę. W zadaniu 2 poprawiają błędy w zdaniach.
- Uczniowie grają w grę interaktywną, w której muszą w jak najkrótszym czasie znaleźć tłumaczenie słów i wyrażeń poznanych w tym rozdziale.
6. Zakończenie/zadanie domowe
- Uczniowie dostają ksero z dodatkowymi zadaniami, które mają zrobić samodzielnie. Jeśli zabraknie im czasu kończą zadania w domu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.