X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50840
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć matematyczno- przyrodniczych "Na zielonej łące"

Scenariusz zajęć matematyczno- przyrodniczych

Opracowała : Dagmara Kowalska
Temat: „Na zielonej łące”
Cele:
- rozwijanie kompetencji matematycznych
- rozwijanie umiejętności przeliczania do 6
- poznanie i nazywanie mieszkańców łąki
- ćwiczenie spostrzegawczości oraz orientacji w przestrzeni
- kształtowanie umiejętności czekania na swoją kolej
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy
Forma pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna
Środki dydaktyczne:
Zalaminowane kwiaty z papieru, duża sylweta biedronki, czarne papierowe kółka – kropeczki, tamburyno, duża kostka do gry, małe kostki do gry, 6 kopert, obrazki z biedronką, motylem, pająkiem, kretem, myszą, pszczołą, plansza demonstracyjna z łąką

Przebieg zajęć:
1. Zabawa ruchowa „Zające na łące”
Dzieci „kicają” po dywanie pomiędzy rozłożonymi kwiatami z papieru do wybijanego rytmu na tamburynie, śpiewając
„ Na zielonej łące raz, dwa, trzy
pasły się zające raz, dwa, trzy”
Na pauzę dzieci wskakują na dowolny kwiatek.
2. Oglądanie obrazka przedstawiającego łąkę.
Nauczyciel pyta „Czy ktoś wie kto mieszka na łące? Kim są i jak wyglądają jej mieszkańcy?” , aby ich poznać poszukacie w sali ukrytych 6 zielonych kopert. Dzieci oglądają i nazywają umieszczone w nich obrazki przedstawiające mieszkańców łąki.
3. Zabawa matematyczna „Biedroneczki są w kropeczki”
Wersja I
Na dywanie rozkładamy dużą sylwetę biedronki oraz czarne kółka- kropeczki. Dzieci kolejno rzucają dużą kostką do gry i dobierają zgodnie z ilością oczek na kostce kropeczki, układając je na pancerzyku biedronki.
Wersja II
Można grupę podzielić na mniejsze zespoły i każdej przydzielić sylwetę biedronki oraz zestaw kropek (wówczas dzieci krócej czekają na swoją kolej).
Wersja III dla starszych dzieci
Dzieci pracują w parach. Dla każdej z nich sylweta biedronki z wyraźnie podzielonym pancerzykiem na pół kreską (aby było widać podział między skrzydełkami) oraz zestaw kropek (12 szt).
Dzieci rzucają kostką i dobierają odpowiednią ilość kropek na swoim skrzydełku biedronki, następnie porównują, gdzie jest ich więcej.
4. Karta pracy – praca indywidualna (3 wersje do wyboru)
Pokoloruj / lub narysuj biedronce tyle kropek, ile wyrzucisz oczek na kostce.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.