X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50817
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Szanujemy się wzajemnie

Justyna Jankowska
Gdynia

Temat kompleksowy: Sztuka bycia razem.
Temat dnia: Szanujemy się wzajemnie.
Czas trwania zajęć:
Obszary podstawy programowej:
• buduje pytania do zabawy IV.2,
• aktywnie uczestniczy w zajęciach ruchowych I.5,
• nazywa i rozpoznaje wartości związane z sytuacjami społecznymi, takie jak szacunek III.6,
• współdziała w zabawie z dziećmi III.3,
• wykazuje się odpowiedzialnością za bezpieczeństwo koleżankikolegi III.7,
Cele ogólne:
• kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji,
• uczestniczenie w zabawach ruchowych,
• umacnianie więzi miedzy dziećmi w grupie,
• kształtowanie rozumienia poleceń,
• poszerzania słownictwa w mowie czynnej i biernej,
• rozwijanie motoryki małej,

Cele szczegółowe
• rozwijanie umiejętności społecznych, w tym nazywanie i rozpoznawanie emocji własnych,
• rozwijanie umiejętności ruchowych, w tym poprawne łapanie piłki,
• rozwijanie adekwatnych i empatycznych reakcji emocjonalnych,
• budowanie poprawnych wypowiedzi,
• rozwijanie poprawnego chwytu pisarskiego, łapania piłki
Cele operacyjne:
• uczeń posiada umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej zgodnie
z normami społecznymi,
• uczeń współpracuje z nauczycielem i poprawnie wykonuje zadanie ruchowe,
• uczeń wyrabia wrażliwość i empatyczne zachowania w relacji z drugim uczniem,
• uczeń uważnie słucha poleceń nauczyciela i wykonuje je,
• uczeń buduje poprawne wypowiedzi na temat wskazanego zadania,
• uczeń prawidłowo stosuje odmianę przymiotnika, i używa go w wypowiedzi,
• uczeń umiejętnie stosuje prawidłowy chwyt pisarski,
• uczeń rozpoznaje, nazywa i różnicuje emocje, w tym kolor nadany do emocji
( wesoły, smutny, neutralny),
Metody: słowna, aktywizująca, pokazu, burza mózgów;
Forma zajęć: grupowa, indywidualna
Środki dydaktyczne:
- pomoc dydaktyczna nr 1- kolorowa, miękka piłka, do koła, do wyznaczania do wyznaczania osoby wypowiadającej się, pomoc własna,

- pomoc dydaktyczna nr 2 – wyliczanka z książki nauczyciela, cz.1, s. 180; Paulina Janiszek, Agata Kacprzak – Kołakowska, Magda Klimek, Anna Pawłowska- Niedbała, Justna Wójcik, Książka nauczyciel. Sześciolatki., Nowa era, Warszawa, 2022,

- karta pracy nr 1- polecenie: Dorysuj tyle elementów w zbiorze, żeby zapisy były prawidłowe; Paulina Janiszek, Agata Kacprzak – Kołakowska, Magda Klimek, Anna Pawłowska- Niedbała, Justyna Wójcik, Ciekawa zabawa. Sześciolatki, Nowa Era, Warszawa, 2022. cz.2
- karta pracy nr 2, polecenie: Narysuj buźki po śladzie. Dorysuj usta tak, by wyrażały radość, złość lub zdziwienie; Paulina Janiszek, Agata Kacprzak – Kołakowska, Magda Klimek, Anna Pawłowska- Niedbała, Justyna Wójcik, Ciekawa zabawa. Sześciolatki, Nowa Era, Warszawa, 2022. cz. 2;
- pomoc dydaktyczna nr 3, link do nauki piosenki o emocjach, Little Angel Po Polsku, https://www.youtube.com/watch?v=BzRF6CkNA9g;

- pomoc dydaktyczna nr 4 kredki do kolorowania w karcie pracy;

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Przywitanie uczniów. Sprawdzenie listy obecności. Wprowadzenie do zajęć, swobodna rozmowa z uczniami o zaczynającym się dniu. Usadzenie uczniów na matach, na podłodze w kole. Ćwiczenie wstępne, powtórzeniowe,
z poprzedniego dnia. Przypomnienie jakie istnieją emocje: wesoły, smutny, zirytowany, szczęśliwy, itd.
2. Zabawa - Jesteś mi potrzebny. Zabawa metodą burzy mózgów
z wykorzystaniem miękkiej piłki (pomoc dydaktyczna nr 1). Uczniowie siedzą w kole, i rzucają do wybranej osoby piłkę z twierdzeniem: Jesteś mi potrzebny, bo np. pomagasz mi rysować (lubię się z tobą bawić, itd.). Zabawę jako pierwszy modeluje nauczyciel.
3. Ćwiczenie ruchowe - W jakim jesteś nastroju? Określenie w jakim nastroju są aktualnie uczniowie. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem wyliczanki Przewodnik cz.1 s. 180. ( pomoc dydaktyczna nr 2);
4. Zadanie z karty pracy nr 1: Dorysuj tyle elementów w zbiorze, żeby zapisy były prawidłowe.
5. Zadanie z karty pracy nr 2: Narysuj buźki po śladzie. Dorysuj usta tak, by wyrażały radość, złość lub zdziwienie
6. Po skończonych zadaniach każdy uczeń wpina karty pracy do swojego segregatora, i wraca na miejsce w kole, na macie. Nauczyciel informuje, że będzie teraz nauka piosenki, w czasie której będą uczniowie naśladowali mimiką emocje z piosenki. (pomoc dydaktyczna nr 3, link do piosenki); od tej piosenki uczniowie rozpoczną w kolejnym dniu zajęcia.
7. Zakończenie zajęć. Podziękowanie za udział w zajęciach. Przedstawienie kolejnej części dnia- wyjście na boisko i swobodna zabawa.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.