X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50777
Przesłano:

Die Farben - poznajemy kolory. Scenariusz lekcji języka niemieckiego

KONSPEKT LEKCJI

Przedmiot: Język Niemiecki
Data: 23.03.2023 r.
Prowadzący: Karolina Kowal
Czas: 45 min.
Temat: Die Farben – poznajemy kolory.
Cele lekcji:
1. Uczeń nazywa po niemiecku poszczególne kolory.
2. Uczeń potrafi podać swój ulubiony kolor.
3. Uczeń potrafi zapytać o ulubiony kolor kolegi.
4. Uczeń zna nazwy zwierząt.
5. Uczeń potrafi określać kolor zwierząt.
6. Uczeń prawidłowo wymawia i intonuje poznane mu słownictwo.
7. Uczeń rozumie krótki tekst ze słuchu.
8. Uczeń dostrzega swoje postępy.

Metody pracy: metody aktywizujące: filmik –zgadywanka, bajka, gra interaktywna, projekt; metody praktyczne: ćwiczenia na karcie pracy, zadanie z podręcznika.
Formy pracy: praca w plenum, praca indywidualna, praca w grupach.
Środki dydaktyczne: podręcznik „Kompass Team 1” ,laptop, tablica multimedialna, komputery, materiały własne:, karta pracy, klocki, pisaki, bajka na You Tube, platforma Quizlet
Przebieg lekcji:
1. Powitanie uczniów i sprawdzenie obecności.
2. Kartkówka.
3. Zapisanie tematu lekcji.
4. Podanie celów lekcji.
5. Zapoznanie uczniów z nazwami kolorów. Nauczyciel zapisuje nazwy kolorów na tablicy, uczniowie przepisują do zeszytu.
6. Ćwiczenie poprawnej wymowy. Nauczyciel pokazuje pisak w danym kolorze – uczniowie powtarzają nazwę koloru po nauczycielu.
7. Filmik na You Tubie – uczniowie odgadują, jakiego koloru brakuje.
8. Zabawa z klockami. Uczeń losuje z worka dany klocek i podaje jego kolor.
9. Karta pracy – uczniowie utrwalają nazwy kolorów. Zadanie pierwsze polega na utworzeniu nazw kolorów z rozsypanych liter. W zadaniu drugim uczniowie odszukują nazwy 10 kolorów.
10. Zadanie z podręcznika. Uczniowie powtarzają nazwy zwierząt. Następnie zapisują pełnymi zdaniami na podstawie obrazków, w jakim kolorze są poszczególne zwierzęta.
11. Nauczyciel zapisuje na tablicy pytanie: Wie ist deine Lieblingsfarbe? –jaki jest Twój ulubiony kolor. Uczniowie odgadują na podstawie fragmentu bajki Peppa Wutz, co to pytanie oznacza. Uczniowie zapisują w zeszycie pytanie wraz z odpowiedzią. Następnie odpowiadają na plenum, jaki jest ich ulubiony kolor – zabawa w węża.
12. Projekt: Uczniowie podzieleni na dwie grupy odrysowują swoje dłonie, następnie kolorują i podpisują dany kolor w języku niemieckim. Przygotowane plakaty zostaną zawieszone na gazetce.
13. Quizlet: Uczniowie utrwalają za pomocą fiszek poznane nazwy kolorów, następnie toczą ze sobą rozgrywkę. Uczeń, który najszybciej dopasuje nazwy kolorów do obrazków wygrywa.
14. Uczniowie zapisują zadanie domowe.
15. Nauczyciel żegna się z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.