X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50532
Przesłano:

Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000. Scenariusz lekcji, klasa 5

Scenariusz lekcji klasa 5.
Temat: Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000...
CEL OGÓLNY :
Poznanie algorytmu dzielenia ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
1.Uczeń dzieli ułamki dziesiętne przez 10, 100, 1000.
2.Uczeń rozwiązuje zadania tekstowe z zastosowaniem dzielenia ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.
3. Uczeń tworzy reguły dotyczące dzielenia ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.
Metody:
-podająca (film instruktażowy);
-praktyczna (ćwiczenia interaktywne);
-cykl Kolba.
Formy:
praca zbiorowa;
praca indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE
komputer z dostępem do Internetu;
zasoby platformy Pistacja.tv ;
platforma e-podręczniki;
platforma Learning Apps.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1.Wprowadzenie .
Powitanie uczniów i sprawdzenie obecności.
Podanie tematu lekcji.
Zapoznanie z celami lekcji.
Polecenie obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3ERW0tfP1LU
Na podstawie filmu uczniowie zapoznają się z zasadą dzielenia ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000.Oraz jaki jest szybki i sprytny sposób na dzielenie tych ułamków.
2.Refleksja - Czy potrafię zastosować zdobyte umiejętności?
Uczniowie rozwiązują zestaw zadań. Wykonują proste ćwiczenia pamięciowe, pozwalające uporządkować zdobytą wiedzę, ćwiczenie znajduje się na platformie:

https://learningapps.org/9229851
3.Teoria. Uczniowie otrzymują link
https://moje.epodreczniki.pl/dolacz/557988
i rozwiązują ćwiczenie . Uczeń musi odpowiedzieć na pytanie o ile miejsc i w którą stronę trzeba przesunąć przecinek dzieląc przez 10, 100, 1000. Ćwiczenie to ma celu przypomnienie sobie sposobu dzielenia ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 (przesuwania przecinka w lewo o tyle miejsc, ile jest zer w liczbie przez którą trzeba podzielić)
4.Praktyka - zastosowanie zdobytej wiedzy .
Uczniowie wykonują ćwiczenia :
https://learningapps.org/11203636

WSKAZÓWKI DLA INNYCH NAUCZYCIELI KORZYSTAJĄCYCH Z TEGO SCENARIUSZA
Lekcję można przeprowadzić zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Czas poszczególnych części i ilość zadań można dowolnie dostosowywać.
ETAP EDUKACYJNY
szkoła podstawowa - klasa V
PRZEDMIOT
matematyka
Nauczyciel matematyki Jelena Klepacka.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.