X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50444
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wspomaganie rozwoju motoryki dużej oraz kształtowanie koordynacji wzrokowo – ruchowej dla dzieci 5-6 letnich.

Wspomaganie rozwoju motoryki dużej oraz kształtowanie koordynacji wzrokowo – ruchowej dla dzieci 5-6 letnich.
Cel główny:
- kształtowanie sprawności ruchowej całego ciała,
- rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej,
- wyrabianie płynności ruchu,
- usprawnianie manipulacji przedmiotami,
- wzmacnianie dużych grup mięśniowych,
Przebieg:
1. Zabawy ruchowe
- Dzieci siedzą na podłodze, podparte z tyłu dłońmi. Nogi mają ugięte w kolanach. Unoszą zgięte nogi i na hasło "bęben!" uderzają (lekko!) piętami w podłogę, a na hasło "pianino!" "grają" na niej paluszkami stóp. Dzieci mogą wystukiwać rytm konkretnej piosenki, np. "Wlazł kotek na płotek".
- przylot i odlot bocianów – dzieci biegają w określonym kierunku, poruszając się falistym ruchem z ramionami ustawionymi bocznie,
2. Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem szarf:
• Ćwiczenia rozciągające – dzieci trzymając szarfę przed sobą wykonują skłony, trzymanie szarfy nad głową skręty w prawo i lewo, kołysanie się w prawo i lewo,
• Ćwiczenie wyprostne – wzmacniające mięśnie grzbietu – dzieci siadają w siadzie klęcznym, podnoszą szarfę w górę, skłaniają się w przód sięgając jak najdalej,
a następnie przechodzą do siadu.
3. Ćwiczenia gimnastyczne bez przyrządu.
• Marsz z wysoko uniesionymi kolanami
• Marsz na palcach
• Marsz na piętach
• Skoki obunóż
• Skoki na jednej nodze (na prawej, lewej naprzemiennie)
• Przejście na czworakach ( pięta dotyka podłogi)
• Skoki „żaby”

4. Ćwiczenia z woreczkami gimnastycznymi.
• Przekładanie woreczka z ręki do ręki nad głową w pozycji stojącej.
• Przekładanie woreczka pod uniesionym lewym/prawym kolanem.
• Podrzucanie woreczka oburącz a następnie jedną ręką.
• W pozycji siadu prostego przekładanie woreczka pod uniesionymi nogami.
• Ćwiczenia stóp:
- Dzieci stawiają stopę na woreczku gimnastycznym. Na sygnał podrzucają woreczek palcami stóp do góry. Ćwiczenie wykonują raz jedną, raz drugą stopą.
- Siad prosty podparty, woreczek leży przy lewej stopie, dzieci chwytają woreczek palcami prawej stopy i przekładają go przez lewą nogę. Następnie ćwiczenie wykonują drugą nogą.
5. Ćwiczenia w parach z wykorzystaniem piłki:
• W pozycji stojącej rzucanie , kopanie, turlanie piłki do partnera,
• W pozycji siedzącej rzucanie, kopanie, turlanie piłki do partnera
6. Część końcowa:
• Ćwiczenia oddechowe. Dzieci w pozycji leżącej na plecach z ugiętymi kolanami i rękami ułożonymi wzdłuż tułowia wykonują wdech nosem z jednoczesnym przeniesieniem rąk za głowę - wydech ustami , przeniesienie rąk do przodu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.