X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50419
Przesłano:
Dział: Świetlica

Moje hobby - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć obserwowanych

Grupa: III A
Czas: 45-60 minut
Data: 26.10.2018r.
Temat: Moje hobby.
Cel główny: Rozbudzanie zainteresowań działalnością hobbystyczną.
Cele szczegółowe (uczeń):
Wiedza
- zna podstawowe rodzaje hobby,
- zna swoje zainteresowania oraz rówieśników.
Umiejętności
- potrafi rozwiązać krzyżówkę,
- potrafi przyporządkować hobby do odpowiedniej ilustracji,
- potrafi pokazać za pomocą gestów i mimiki hobby,
-potrafi zrobić papierowe pudełeczko orgiami na własne skarby.
Postawy
- bierze aktywny udział w zajęciach,
- współpracuje w grupie,
- dba o bezpieczeństwo swoje i innych
Metody nauczania: poglądowa: pokaz, obserwacja. Słowna: rozmowa kierowana, pogadanka, ćwiczeniowo – zadaniowa.
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, grupowa
Pomoce: krzyżówka, zagadki, ilustracje, podpisy do ilustracji, nożyczki, kolorowy papier

Przebieg:
1.Powitanie, sprawdzenie listy obecności uczniów. Zachęcenie do aktywności w zajęciach.

2.Wyjaśnienie terminu hobby i zainteresowania oraz rozmowa kierowana „Moje hobby to...”
Dzieci siedzą w kręgu na dywanie, wypowiadają się na temat znaczenia pojęć hobby i zainteresowania. Mają także za zadanie dokończyć zdanie: Moje hobby to...
3.Zabawa jakie to hobby- kalambury.
Dziecko za pomocą gestów pokazuje wylosowane przez siebie hobby.
4.Zabawa wzrokowo-zwinnościowa
Zabawa w grupach. Każda grupa dostaje karteczki z rodzajami hobby oraz ilustracje do przyporządkowania. Wykonanie zadania sygnalizują przez podniesienie ręki. Zwycięska grupa otrzymuje 2 punkty.
5.Zgadywanki
Praca w grupach. Nauczyciel odczytuje zagadki. Za odgadnięcie grupa dostaje 1 punkt.
6. Rozwiązywanie krzyżówki.
Nauczyciel odczytuje uczniom pytania do krzyżówki. Wskazany uczeń zapisuje poprawną odpowiedź. Odczytanie hasła- ZAINTERESOWANIA.
7. Praca plastyczna- pudełeczko origami na skarby.
Uczniowie wykonują papierowe pudełeczko według instrukcji i pokazu nauczyciela.
8.Zabawa „Bocian i żaby”
Spośród dzieci wybieramy jedno, które będzie „bocianem”. Pozostałe dzieci są „żabami”. Bocian próbuje złapać żabki poruszając się na jednej nodze. Żaby uciekają skacząc.
9.Omówienie i podsumowanie zajęć, gratulacje za aktywność i wspólną pracę w grupie.
10.Pożegnanie.

Zadania do zrealizowania mogą ulec zmianie ze względu na potrzeby dzieci.

MAJSTERKOWANIE
PIŁKA NOŻNA
TANIEC
OGRODNICTWO
GOTOWANIE
SŁUCHANIE MUZYKI
OGLĄDANIE PROGRAMÓW SPORTOWYCH
CZYTANIE KSIĄŻEK
FOTOGRAFIA
WĘDKARSTWO

Taniec
Śpiew
Judo
Rysowanie
Łowienie ryb
Fotografia

1)Klasyczna, techno lub pop.
2)Jest nim polonez, krakowiak i rock and roll.
3)Zainteresowanie robieniem zdjęć.
4)Zamiłowanie do zajmowania się roślinami.
5)Łowienie ryb.
6)Np. sklejanie modeli samolotów.
7)Zainteresowanie np. zwiedzaniem różnych miejsc.
8)Zbieranie znaczków.
9)Wyrabianie przedmiotów użytkowych z drewna.
10)Potrzebne jest do tego: papier, pędzel i farby.
11)Tworzenie obrazów na płótnie za pomocą igły i kolorowych nici.
12)Amatorskie wykonywanie drobnych napraw za pomocą prostych narzędzi.
13)Np. żabką, kraulem, na plecach.
14)Inaczej praca w kuchni.
15)Służą do tego książki, komiksy, gazety.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.