X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50388
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Flagi

SCENARIUSZ ZAJĘĆ PT. „DZIEŃ FLAGI"

Obszary podstawy programowej: I.1,2,4,5,6 II.2,8,10,11; III: 2,3,5,6, IV. 1,2,5,7,9,10

Cele ogólne:
• Budzenie miłości i szacunku do własnej Ojczyzny
• Poszerzanie wiadomości na temat symboli narodowych
• Poznanie z wybranymi miastami w Polsce
• Słucha ze zrozumieniem wybrany tekst
• Doskonalenie ekspresji wokalnej
• Usprawnianie pracy w parach daltońskich
• Rozwijanie logicznego myślenia i koncentracji uwagi
• Doskonalenie sprawności umysłowej i manualnej

Cele szczegółowe:
• Zna wygląd flagi polski
• Wie jak zachować się podczas słuchania hymnu narodowego
• Zna stolicę Polski i wymienia wybrane miasta naszego kraju
• Odpowiada na pytania dotyczące wybranego tekstu
• Współpracuje z osobą w parze daltońskiej, współdziała z innymi
• Układa obrazek z części
• Przelicza w zakresie liczby 5
• Przykleja elementy w odpowiednie miejsce
• Aktywnie uczestniczy w zabawach ruchowych

Metody:
• czynna – zadań stawianych dziecku, aktywność własna
• słowna - rozmowa, słuchanie czytanego tekstu, objaśnienie
• oglądowa- pokaz

Formy:
• indywidualna
• grupowa

Środki dydaktyczne: tekst wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Barwy Ojczyste”, flaga Polski zdjęcia wybranych miast i zabytków Polski, sztalugi, mapa polski, godło, piosenka „Jesteśmy polką i polakiem”, puzzle flaga Polski, „Hymn Polski”, białe i czerwone patyczki do wykonania flagi

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. „Płyniemy po Bałtyku” - zapoznanie dzieci z mapą Polski i Morzem Bałtyckim, dzieci płyną statkiem w kolorach flagi Polski, po dotarciu na miejsce, wsiadają do pociągu i zaczynają zwiedzać Polskę
2. „Wędrówka po Polsce” – zabawa dydaktyczna- ruchowa do piosenki „Jesteśmy polką i polakiem”, dzieci ustawione w pociąg poruszają się w rytm piosenki, na sali rozstawione są sztalugi, na których znajdują się zdjęcia poszczególnych miast : Zakopane, Warszawa, Kraków, Toruń, Gdańsk przy każdym mieście dzieci się zatrzymują oglądają fotografie zapoznając się z miastami, zbierają z wycieczki zadania do wykonania (puzzle flaga polski).
3. „Puzzle” – w parach daltońskich wykonują zadania, układają puzzle, w odpowiedniej kolejności naklejają je na kartki zgodnie z oznaczeniami „ ilości patyczków” podporządkowanych cyfrą.
4. „Barwy ojczyste” – wiersz Cz. Janczarskiego – nauczyciel czyta wiersz interpretując go ruchem , zadaniem dzieci jest naśladowanie ruchów nauczyciela. Rozmowa na temat wiersza. Dzieci udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące wiersza.
5. „Flaga Polski” – zadaniem dzieci jest wykonanie pracy technicznej, naklejenie kolorowych patyczków, w odpowiedniej kolejności na maszt flagi – drewniany patyk.
6. „Do hymnu” – zaśpiewanie pierwszej zwrotki hymnu, zachowanie prawidłowej postawy podczas słuchania hymnu narodowego.
7. „Zgaduj – zgadula” – podsumowanie zajęć, zagadki dotyczące Polski.
8. Ewaluacja zajęć – dzieci wybierają naklejki wesołych lub smutnych buziek w zależności czy zajęcia spodobały im się czy też nie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.