X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50222
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kwitnące drzewo. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4-letnich z wykorzystaniem elementów metody Edukacji Przez Ruch Doroty Dziamskiej

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4 – letnich
z wykorzystaniem elementów metody
Edukacji Przez Ruch Doroty Dziamskiej

Temat zajęć dydaktycznych: „Kwitnące drzewo”.

Cele (dziecko):
 Podaje cechy kwitnącego drzewa na podstawie ilustracji
 Rozwija sprawności manualne poprzez tworzenie pracy plastycznej w wykorzystaniem farb (odbija palce na kartce)
 Współpracuje w grupie
Środki dydaktyczne:
 Nagrania utworów Doroty Dziamskiej
 Sylwety drzewa
 Farby w kolorach: biały, różowy
 Plansza demonstracyjna „kwitnące drzewo”
Metody pracy:
 Słowna, pogadanka
 Czynna, praca twórcza
Formy pracy:
 Indywidualna
 W małych grupach

Przebieg zajęć dydaktycznych:
1. Wprowadzenie do tematu „Jak wyglądają drzewa w maju?” – pogadanka w kręgu na dywanie na temat wyglądu drzew, nazywanie kolorów ich owoców, pączków. Wykorzystanie planszy demonstracyjnej.
2. Przygotowanie do pracy plastycznej. Omówienie poszczególnych etapów tworzenia owocowego drzewa (na stolikach znajdują się już wcześniej przygotowane przez nauczyciela sylwety drzew i farby).
 Podział grupy na kilkuosobowe zespoły (np. do każdego stolika po 4 osoby).
 Praca w rytm muzyki - odbijanie palca wskazującego prawej ręki umoczonego w różowej farbie.
 Przerwa w muzyce, każde dziecko przechodzi o jedno miejsce (np. zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara).
 Praca w rytm muzyki – odbijanie palca wskazującego lewej ręki umoczonego w farbie białej.
 Przerwa w muzyce, każde dziecko przechodzi o jedno miejsce (np. zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara).
 Praca w rytm muzyki – odbijanie palca wskazującego prawej ręki umoczonego w różowej farbie.
 Przerwa w muzyce, każde dziecko przechodzi o jedno miejsce (np. zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara).
Malowanie (odbijanie placów naprzemiennie) trwa do momentu, aż każde dziecko powróci do swojej pracy (na swoje miejsce).
3. Wystawa prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.