X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50156
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zimowe szaleństwo. Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich

Temat zajęć: Zimowe Szaleństwo.
Cele operacyjne:
Dziecko:
- uważnie słucha poleceń nauczyciela,
- ilustruje ruchem słowa piosenki,
- bierze udział w zabawach ruchowych,
- rozwiązuje zagadki,
- rozwija motorykę małą i dużą,
- doskonali ogólną sprawność ruchową,
- dostrzega związki przyczynowo – skutkowe,
- dokonuje obserwacji, bierze udział w eksperymentach, badaniach,
- wie co to jest śnieg i zna jego właściwości,
- wie jakie ptaki pozostają na zimę w Polsce.

Metody pracy:
- słowna,
- oglądowa (pokaz, obserwacja),
- czynna (działania dzieci).
Formy pracy:
- indywidualna,
- zbiorowa.
Środki dydaktyczne: nagrania mp3, list Pani Zimy z zagadkami, karty z ilustracją drzewa i ptaków, plansze grafomotoryczne, pisaki, chrupki, wykałaczki, śnieg, materiały potrzebne do wykonania sztucznego śniegu.
Przebieg zajęć:

1. Piosenka na powitanie „Hopsasa”

2. „List Pani Zimy” - rozwiązywanie zagadek słownych.

3. „Jak powstają śnieżynki” – zabawa dydaktyczna i konstrukcyjna.

4. “Walc łyżwiarzy” – zabawa muzyczno –ruchowa oraz ćwiczenie grafomotoryczne.

5. “Bitwa na śnieżki” -zabawa muzyczno-ruchowa.

6. “Kolorowe ptaszki” – zabawa dydaktyczna oraz paluszkowa.

7. ,,Sztuczny śnieg” – zabawa badawcza.

8. Zabawy sensoryczne przygotowanym śniegiem, lepienie bałwanków, robienie babeczek itp.

9. Podziękowanie za zajęcia.

Podstawa programowa:
- I.5 uczestniczy w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych,
- I.7 używa chwytu pisarskiego podczas rysowania, kreślenia i pierwszych prób pisania;
- II. 10 dostrzega, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, przejawia w stosunku do nich życzliwość i troskę;
- III. 5 przyjmuje, respektuje i tworzy zasady zabawy w grupie, współdziała z dziećmi w zabawie, pracach użytecznych,
- III. 8 obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;
- IV. 1 wyraża swoje rozumienie świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu za pomocą komunikatów pozawerbalnych: tańca, intencjonalnego ruchu, gestów, impresji plastycznych, technicznych, teatralnych, mimicznych, konstrukcji i modeli z tworzyw i materiału naturalnego;
- IV. 5 odpowiada na pytania, opowiada o zdarzeniach z przedszkola, objaśnia kolejność zdarzeń w prostych historyjkach obrazkowych, układa historyjki obrazkowe, recytuje wierszyki, układa i rozwiązuje zagadki;
- IV. 7 eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną; słucha, odtwarza i tworzy muzykę, śpiewa piosenki, porusza się przy muzyce i do muzyki, dostrzega zmiany charakteru muzyki, np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku oraz wyraża ją ruchem, reaguje na sygnały,
- IV.8 wykonuje własne eksperymenty graficzne farbą, kredką, ołówkiem, mazakiem itp., tworzy proste i złożone znaki, nadając im znaczenie
- IV. 11 wyraża ekspresję twórczą podczas czynności konstrukcyjnych i zabawy
- IV. 13 eksperymentuje, szacuje, przewiduje,
- IV. 18 posługuje się pojęciami dotyczącymi zjawisk przyrodniczych

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.