X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50037
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Kota

Scenariusz zajęć
Kotki Psotki – 3-latki
Osoba prowadząca: Joanna Grębocka
Temat zajęć: Dzień Kota
Cele:
• zapoznanie ze świętami z kalendarza świąt nietypowych;
• wdrażanie do szanowania i właściwej opieki nad zwierzętami,
• wprowadzanie w radosny nastrój;
• rozwijanie funkcji poznawczych;
• wdrażanie do umiejętności słuchania poleceń nauczyciela;
Metoda pracy:
– ćwiczeń,
– instrukcje i objaśnienia,
– pokazu i obserwacji,
– zadań stawianych dziecku,
– kierowania własną działalnością dziecka.
Formy ćwiczeń:
- ruchowe,
- ruchowo-słuchowe,
- ruchowo- słuchowo-wzrokowe.
Pomoce dydaktyczne:
Tekst wiersza o kotach, „kocia głowa” i karma, zdjęcia różnych ras kotów, tamburyno, białe papierowe talerzyki, wycięte oczy, uszy, wąsy i kocie mordki, klej, kredka lub farbki do malowania twarzy, naklejki przedstawiające koty
Przebieg zajęć:
ZAJĘCIA WPROWADZAJĄCE
1. Wysłuchanie wierszyka z książki „Disney Maluch. Miau! Wesołe wierszyki o kotkach”:
„Kot o każdej porze dnia
Mnóstwo ważnych zadań ma.
Najważniejsza kocia sprawa?
To kłębkami jest zabawa!
Gdy kot widzi kłębki włóczki,
Już ma w głowie kocie sztuczki:
Ganiać, łapać, włóczkę plątać...
Ale... kto ma to posprzątać?”

2. Rozmowa z dziećmi na temat przeczytanego wierszyka, dzieci przytaczają inne sposoby kociej zabawy.
ZAJĘCIA WŁAŚCIWE
1. „Nakarm kotka”
Na kwadratowe pudełko po chusteczkach higienicznych nauczyciel nakleja kocią głowę z dziurą wyciętą zamiast „ust”. Zadaniem dzieci jest nakarmienie kotka prawdziwą suchą karmą lub np. wyciętymi rybkami.
2. Oglądanie zdjęć różnych ras kotów – porównywanie wyglądu, opisywanie charakterystycznych cech.
3. Zabawa ruchowa „Kocie psoty” – nauczyciel gra na tamburynie, w tym czasie dzieci chodzą w jego rytm po dywanie. Kiedy nauczyciel przestaje grać dzieci zaczynają zachowywać się jak koty.
4. Praca plastyczna – na białych papierowych talerzykach dzieci przyklejają kocią mordkę, oczy, uszka i wąsy.
ZAKOŃCZENIE
1. Malowanie twarzy – nauczyciel chętnym dzieciom maluje wąsy i nosek.
2. Rozdawanie naklejek przedstawiających koty.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.