X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50027
Przesłano:

Po co należy segregować śmieci? Scenariusz zajęć z FOIS

Scenariusz zajęć z FOIS
TEMAT: Po co należy segregować śmieci ?
LICZBA UCZNIÓW: 5
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 1 godziny
NAUCZYCIEL: Małgorzata Trzcińska
CELE: OPERACYJNE: uczeń potrafi lub wie
 wie co to są śmieci
 wie jak wygląda specjalny pojemnik na odpady
 wie po co segreguje się śmieci
 zna sposoby segregacji śmieci
 potrafi rozpoznać i nazwać materiał z jakiego wykonany jest odpad
 wie co to jest makulatura
 jest świadom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów
 potrafi prawidłowo segregować odpady
 jest świadom możliwości uczestnictwa w szeroko rozumianej ekologii
METODY PRACY:
 podające , pogadanka
 oparte na obserwacji, pokaz, demonstracja
 praktycznego działania
FORMY PRACY: grupowa i indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Książeczki o odpadach, różne odpady, pojemniki do segregacji
z odpowiednimi kolorowymi oznaczeniami, kolorowe worki do odpadów, filmiki
instruktarzowe.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
 powitanie uczniów
 podanie tematu zajęć i wprowadzenie do tematyki poprzez obejrzenie filmików
instruktarzowych na temat segregacji odpadów pt: „ Felka rady jak segregować
odpady”
 rozmowa na temat filmiku
 wyjaśnienie pojęcia segregacji
 omówienie różnego rodzaju rodzajów pojemników
 wyjaśnianie znaczenia symbolów znajdujących się na pojemnikach do segregacji
 wyjaśnienie znaczenia zwrotu „ zachowania proekologiczne”
 rozmowa na temat sposobu powtórnego wykorzystania odpadów
 próbne nazywanie i segregowanie zgromadzonych, przykładowych odpadów
 uczniowie dostają kartę pracy ( kolorują pojemnik z odpadami na odpowiedni kolor)
 sprawdzenie i prezentacja kart pracy
 sprzątnięcie sali po zajęciach
 podsumowanie zajęć i przytoczenie odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie zajęć
 pożegnanie , zakończenie zajęć
WNIOSKI:
Niepełnosprawni uczniowie bardzo chętnie zajmują się segregacją odpadów. Kontrolują
siebie nawzajem i nauczycieli czy stosują segregacje odpadów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.