X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50003
Przesłano:

Powtórzenie wiadomości z zakresu prawa cywilnego. Scenariusz lekcji - prawo w geodezji

Scenariusz lekcji
Temat: Powtórzenie wiadomości z zakresu prawa cywilnego.
Przedmiot: Prawo w geodezji
Zawód: technik geodeta
Klasa: 1
Czas realizacji zajęć: 45 minut
Miejsce: sala lekcyjna

1. Cele (główne) ogólne zajęć:
• BUD.18.2.10) stosowanie przepisów prawa cywilnego i administracyjnego w zakresie geodezji
• BUD.18.2.11) poznanie przepisów prawa regulujących wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych
• BUD.18.2.12) poznanie pojęć związanych z nieruchomościami, własnością i innymi prawami rzeczowymi

2. Cele szczegółowe:

a) Cele dydaktyczne:
 umiejętność rozróżniania pojęć z zakresu prawa rzeczowego i ograniczonych praw rzeczowych,
 umiejętność określania pojęć związanych z nieruchomością, własnością i innymi prawami rzeczowymi,
 omówienie treści i budowy księgi wieczystej,
 wskazanie podstawy prawnej zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych,
 doskonalenie umiejętności odczytywania treści elektronicznej księgi wieczystej,
 umiejętność wprowadzania numeru w celu przeglądania księgi wieczystej.

b) cele wychowawcze:
 kształtowanie zasad kultury i etyki,
 zrealizowanie zadań kreatywnie i konsekwentnie oraz radzenie sobie ze stresem,
 doskonalenie umiejętności zawodowych.

3. Forma/metoda pracy:
• Praca w grupie
• Gra dydaktyczna
• ćwiczenia praktyczne

4. Środki dydaktyczne:
Komputer, Internet, rzutnik, projektor, smar fony z dostępem do Internetu, przygotowany przez nauczyciela quiz w aplikacji Kahoot

5. Przebieg lekcji:
1) Przywitanie uczniów i sprawdzenie obecności.
2) Wprowadzenie do zajęć poprzez podanie celów lekcji, tematu i sposobu jego realizacji.
3) Nauczyciel dzieli klasę na 4 grupy po 3-4 osoby.
4) Nauczyciel wyjaśnia uczniom, że od tej chwili pracują na rzecz swojego zespołu
i zdobywają dla niego punkty.
5) Konkurencja nr 1: Korzystając z e smartfonów uczniowie w zespołach rozwiązują quiz w aplikacji Kahooot, który udostępnia nauczyciel. W każdym pytaniu uczniowie wybierają jedną poprawną odpowiedź poprzez naciśnięcie odpowiedniej ikony na ekranie telefonu.
6) Konkurencja nr 2: Korzystając ze smartfonów uczniowie muszą odszukać informacji zawartych w księdze wieczystej po podanym numerze. Uczeń zapisuje odszukane informacje na karcie pracy.
7) Grupa, która zdobędzie największą ilość punktów wygrywa konkurencję
i otrzymuje odpowiednio: 4 pkt, 3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.