X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49969
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Lubię być samodzielny - ubieram się sam

Temat: Lubię być samodzielny- ubieram się sam

Cele główne:
- nazywanie poszczególnych elementów garderoby, dopasowywanie ich do odpowiednich części ciała;
- rozwijanie świadomości własnego ciała;
- zachęcanie do samodzielności w trakcie ubierania się i rozbierania;
- rozumienie i stosowanie poleceń wydawanych przez nauczyciela;
- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego;
- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej;

Cele operacyjne:
Dziecko:
- wie, na które części ciała zakłada się poszczególne części garderoby, jaka jest kolejność ubierania;
- dokonuje prób samodzielnego ubierania się i rozbierania;
- uważnie słucha poleceń;
- prawidłowo wykonuje ćwiczenia;
- chętnie uczestniczy w zabawach organizowanych przez N.;

Metody:
- ruchu rozwijającego W. Sherborne
- pedagogika zabawy
- oglądowe
- aktywne

Formy:
- indywidualna
- zespołowa

Środki dydaktyczne: obrazek przedstawiający dziecko; obrazki poszczególnych części garderoby (buty, kurtka, czapka i szalik); ubrania dzieci; ubrania dla N.; dzwoneczek; płyta CD z nagraniem; magnetofon

Obszar podstawy programowej: I 2, 5; III 8, 9; IV 5

Przebieg zajęć:

1. Zabawa muzyczno-ruchowa „Maszynista zuch”

2. Zaprezentowanie dzieciom przez Nauczyciela kolejności ubierania poszczególnych części garderoby, chcąc wyjść na spacer zimową porą. Zadawanie dzieciom pytań dotyczących kolejnych etapów ubierania się. Swobodne wypowiedzi dzieci. Następnie Nauczyciel wiesza na tablicy obrazek z postacią dziecka. Dzieci wspólnie mają za zadanie ubrać je na spacer zimową porą, zwracając uwagę na kolejność ubierania poszczególnych części garderoby

3. Ćwiczenia praktyczne w samodzielnym ubieraniu się i rozbieraniu. Nauczyciel przygotował dla dzieci dwa stanowiska z: butami oraz czapkami i szalikami. Zaprasza dzieci do poszczególnego stanowiska
z prośbą, aby podjęły próbę samodzielnego ubrania danej części garderoby

4. Zabawa ruchowa wg metody ruchu rozwijającego W. Sherborne „Pociąg” (uderzanie piętami w podłogę, unoszenie ich wysoko w pozycji siedzącej):
Rusza pociąg,
tchu nabiera,
jedzie szybko,
pędzi teraz,
uuuuuuuuuuuuu!
Jesteśmy w Pęgowie

5. Ćwiczenie relaksacyjne, pożegnanie „Lekcja ciszy” wg metody ruchu rozwijającego W. Sherborne- na dźwięk dzwonka, dziecko, którego imię wypowie N. wstaje po cichu i siada na swoim miejscu przy stoliku

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.