X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49927
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji języka angielskiego klasa I - konkurs klasowy

KONSPEKT LEKCJI J. ANGIELSKIEGO
PROWADZĄCY: Katarzyna Makara-Warachim

KLASA: II
TEMAT LEKCJI: Konkurs z języka angielskiego.
CZAS: 45 minut
Cele ogólne.
Rozwijanie zdolności językowych , wzbogacanie oraz utrwalanie słownictwa; Ćwiczenie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie; Promowanie środków multimedialnych jako elementu edukacji językowej. Usprawnianie umiejętności wykorzystania tablicy interaktywnej podczas zajęć oraz platformy edukacyjnej wordwall oraz learningapps.
Cele szczegółowe.
Powtórka słownictwa: kolory , cyfry 1-20, rodzina,powitania, pożegnania, dzikie zwierzęta;
Metody i formy pracy .
Metoda oglądowa, słowna, praktycznego działania.
Formy : indywidualna , w parach.
Środki dydaktyczne:
Plansze ze zdjęciami zwierząt , członków rodziny , kolorów; tablica interaktywna; pacynki;
Czas trwania : 45 minut.
Przebieg zajęć :
I. Wprowadzenie. Powitanie uczestników zajęć. Zachęcenie uczniów do brania aktywnego udziału w konkursie. Omówienie zasad konkursu.
II. Realizacja tematu
1. Zadanie pierwsze. Nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie zwrotów związanych z powitaniem , pożegnaniem oraz przedstawieniem się. Następnie każdemu z uczniów przyznaje punkty.
2. Zadanie drugie. Uczniowie dostają kolorowe karty, ich zadaniem jest nazwać przedstawione kolory. Następnie na tablicy interaktywnej uczniowie dopasowują kolor do właściwej nazwy. Uczniowie pracują przy użyciu interaktywnej platformy edukacyjnej wordwall. https://wordwall.net/pl/resource/11222379/colours. Nauczyciel podchodzi do każdego z uczniów i przyznaje punkty za prawidłowe odpowiedzi.
3. Zadanie trzecie dotyczy słownictwa związanego z rodziną . Nauczyciel pokazuje uczniom kolorowe karty obrazkowe na których są zdjęcia członków rodziny. Uczniowie nazywają po angielsku przedstawione postacie i otrzymują punkty.
4. Zadanie czwarte. Uczniowie proszeni są policzenie do 20 w języku angielskim. Za zadanie otrzymują punkty.
5. Zadanie piąte. Uczniowie dostają pacynki, ich zadaniem jest przeprowadzenie krótkich konwersacji w parach: powitania, zapytania o imię , jak się ktoś czuje oraz pożegnania. Za poprawne zadanie uczniowie otrzymują punkty.
6. Zadanie szóste dotyczy słownictwa związanego ze zwierzętami. Uczniowie dostają zdjęcia dzikich zwierząt. Ich zadaniem jest nazwać zwierzęta po angielsku. Za zadanie otrzymują punkty. Następnie wykonują zadanie na tablicy interaktywnej przy użyciu platformy edukacyjnej learningapps. https://learningapps.org/9826656 . Za zadanie również otrzymują punkty.
III. Zakończenie
Na zakończenie nauczyciel dziękuje wszystkim uczestnikom za udział konkursie oraz podlicza punkty.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.