X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4992
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pingwin Smyk poznaje nową cyfrę - scenariusz zajęcia z zakresu edukacji matematycznej

* wprowadzenie cyfry 8;
* rozwiązywanie zadań matematycznych;
* doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania;

CELE OGÓLNE:

* zapoznanie dzieci z nową cyfrą;
* utrwalenie dotychczas poznanych wiadomości z zakresu matematyki;

CELE OPERACYJNE: /DZIECKO/

* potrafi uważnie słuchać tekst;
* potrafi powiedzieć jacy mieszkańcy północy występują w tekście;
* wie jak wyglądają znaki matematyczne / - , = , >, <, + /;
* potrafi zastosować znaki w zapisie działania;
* potrafi rozwiązać działania matematyczne;
* wie, jak czytać działanie matematyczne;
* zna cyfry;
* wie, jak wygląda nowa cyfra;
* umie ułożyć kształt cyfry z tasiemki;
* potrafi porównać ilość elementów;
* umie naśladować ruchem niektóre zwierzęta;

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
ilustracje do historyjki, cyfry, znaki matematyczne, figury geometryczne, szablony cyfry 8 w różnych kolorach, ilustracje zwierząt żyjących na północy, tasiemki, włóczka, magnetofon, kartoniki Z wynikami działań, kartoniki z kształtami figur geom., duża cyfra 8 z podanym kodem, karty pracy, kredki

METODY PRACY: rozmowa kierowana, problemowa, działania praktyczne

FORMY PRACY: grupowa, indywidualna

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Przywitanie rodziców piosenką pt."Matematyka wśród nas"
2. Wysłuchanie opowiadania w opracowaniu naucz. pt."Pingwinek Smyk-wielki matematyk"
3. Omawianie treści opowiadania
4. Zapoznanie z cyfrą 8
5. Pokazanie prawidłowego pisania cyfry 8
6. Układanie z tasiemki cyfry 8
7. Wyszukiwanie wśród innych cyfr - cyfry 8
8. Układanie od największej cyfry do najmniejszej i odwrotnie
9. Dopasowywanie połówek cyfry 8
10. Tworzenie zbioru i podzbiorów
11. Porównywanie liczebności zbiorów
12. Uzupełnianie działania matematycznego cyfrą lub znakiem matem.
13. Układanie cyfry 8 z figur geometrycznych wg podanego kodu
14. Rozdanie kart pracy - wyjaśnienie naucz. dotyczące wykonania zadania
15. Pożegnanie gości

Scenariusz zajęcia opracowała nauczycielka
mgr Alina Jagiełło

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.