X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49906
Przesłano:
Dział: Języki obce

The floating islands of Lake Titicaca

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZSTIO

Temat: Floating islands of Lake Titicaca- wypowiadanie się na temat odpowiedzialnego podróżowania.

Metody i techniki pracy: Metoda komunikacyjna, metoda CLIL, metoda grywalizacji, metoda TIK;
Praca indywidualna, praca w parach, praca z całą klasą

Środki dydaktyczne: Komputer, tablica interaktywna, podręcznik Life Vision Pre-intermediate, dostęp do internetu, telefony komórkowe.

CELE LEKCJI

Po zajęciach uczeń powinien:
• Tworzyć wypowiedzi ustne na tematy związane z podróżowaniem/turystyką.
• Przedstawić i uzasadnić swoją opinię używając odpowiednich środków językowych.
• Nowe słownictwo z lekcji.
• Strategię wyszukiwania konkretnych informacji w nagraniu oraz tekście.
• Znaczenie odpowiedzialnej turystki we współczesnym świecie.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Wstęp:
1. Przywitanie uczniów i sprawdzenie obecności.

2. Zapisanie tematu na tablicy: Floating islands of Lake Titicaca.

3. Przedstawienie celów lekcji oraz kryteriów sukcesu.

Prezentacja tematu/rozgrzewka:
1. Nauczyciel zadaje uczniom pytanie: Have you ever heard about the floating islands? What comes to your mind?

2. Ochotnicy odpowiadają na pytanie.

3.Nauczyciel prosi uczniów o obejrzenie interaktywnego zdjęcia i opisanie go (Vision 360 stopni).

4. Nauczyciel „odkrywa” tzw. hotspoty z informacjami o mieszkańcach wyspy (wycinek tekstu oraz krótkie nagranie), uczniowie wypełniają quiz na podstawie pokazanych materiałów autentycznych (https://quizizz.com/admin/quiz/63ed4c14124002001e80100b/the-floating-island-of-titicaca?selfCreated=true).

Praktyka:
Ćwiczenie 1:
1. Nauczyciel wdraża nowe słownictwo (wyjaśnia słowa w kontekście lub podaję ich angielskie/polskie definicje).

2. Uczniowie słuchają nagrania i wyszukują odpowiedzi na pytania szczegółowe (podręcznik str.20 ćw.4)).

3. Nauczyciel sprawdza i omawia poszczególne pytania do nagrania, prosi o uzasadnienie wyboru.

4. Nauczyciel zadaje uczniom pytanie: Do you think these tourists behaved responsibly?

Ćwiczenie 2:
1. Uczniowie płynnie przystępują do przeczytania bloga podróżniczego oraz wskazówek dot. odpowiedzialnego podróżowania, wyszukują w tekście informacje szczegółowe, a następnie w parach omawiają swoje odpowiedzi (podręcznik str.21 ćw.6).

Produkcja:
1. Po sprawdzeniu ćwiczenia, uczniowie łączą się w pary. Nauczyciel zapisuje na tablicy zdanie: Do you think tourism has a more positive or negative effects on an area where you live? Why?
Burza mózgów, praca z klasą.

ZAKOŃCZENIE:
1. Zadanie domowe: projekt pt. „A travel vlog about my place of living” (podręcznik str.21)

2. Podsumowanie zajęć, sprawdzenie kryteriów sukcesu.

Planowane efekty:
- uczeń wdraża strategie egzaminacyjne do wyszukiwania określonych informacji w nagraniu /tekście
- uczeń potrafi prezentować i argumentować swoją wypowiedź używając różnych punktów widzenia
- uczeń rozwija kompetencje kluczowe w zakresie wielojęzyczności, kompetencje obywatelskie, kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się
- uczeń utrwala słownictwo związane z turystyką oraz podróżowaniem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.