X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49880
Przesłano:
Dział: Języki obce

Fruits - owoce. Scenariusz zajęcia z języka angielskiego - dostosowanie form i metod pracy do poziomu rozwoju dziecka

Scenariusz zajęcia z języka angielskiego – dostosowanie form i metod pracy do poziomu rozwoju dziecka.

Data: 10.10.2022r.
Prowadząca: Sylwia-Anna Poniewozik
Grupa: VI „Zajączki” – 5-6-latki

Temat zajęcia: Fruits (Owoce)

Realizacja podstawy programowej:
II. Emocjonalny obszar rozwoju dziecka.
2. szanuje emocje swoje i innych osób;
III. Społeczny obszar rozwoju dziecka.
8. obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;
IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka.
7. eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną; słucha, odtwarza i tworzy muzykę, śpiewa piosenki, porusza się przy muzyce
i do muzyki, dostrzega zmiany charakteru muzyki, np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku oraz wyraża ją ruchem, reaguje na sygnały, muzykuje z użyciem instrumentów oraz innych źródeł dźwięku; śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym muzykowaniu; wyraża emocje i zjawiska pozamuzyczne różnymi środkami aktywności muzycznej; aktywnie słucha muzyki; wykonuje lub rozpoznaje melodie, piosenki i pieśni, np. ważne dla wszystkich dzieci
w przedszkolu, np. hymn przedszkola, charakterystyczne dla uroczystości narodowych (hymn narodowy), potrzebne do organizacji uroczystości np. Dnia Babci i Dziadka, święta przedszkolaka (piosenki okazjonalne) i inne; w skupieniu słucha muzyki;
21. rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie; uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych; używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności; powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki
w grupie; rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.

Cele operacyjne:
Dziecko:
- zaśpiewa piosenkę powitalną i pożegnalną odpowiednio ilustrując ją ruchem,
- weźmie udział w rozgrzewce przy piosence „Scarecrow song”,
- nazwie owoce znajdujące się w garnku z wodą,
- powtórzy i zapamięta nowe słownictwo: lemon – cytryna, apple – jabłko, pineapple – ananas, pear – gruszka, watermelon – arbuz, kiwi – kiwi.
- przypomni nazwy warzyw i kolorów,
- przeliczy warzywa i owoce,
- odróżni warzywo od owocu.

Metody:
- Total Physical Response (reagowanie całym ciałem),
- komunikacyjna (użycie języka w naturalnym kontekście),
- audiowizualna (kojarzenie dźwięku z obrazem),
- audiolingwalna (wyrobienie nawyków językowych poprzez wielokrotne powtórzenia).

Formy:
- praca zbiorowa,
- praca zespołowa,
- praca indywidualna.

Środki dydaktyczne:
- nagrania piosenek „Hello”, „Scarecrow Song”, „Goodbye”, tablica interaktywna, plastikowe owoce (dwie połówki) – jabłko, gruszka, cytryna, kiwi, arbuz, ananas, garnek z wodą, chochla, obręcze, obrazki owoców i warzyw,

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie przy piosence „Hello”.

2. Rozgrzewka językowa „Scarecrow Song” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci śpiewają piosenkę ilustrując ją ruchem. Z każdym powtórzeniem piosenki dzieci wykonują ruchy w coraz szybszym tempie.

3. Zabawa dydaktyczna „Gotujemy kompot” wprowadzająca nowe słownictwo.
N-l prezentuje dzieciom garnek napełniony wodą z połówkami owoców. Zadaniem dz. jest wyciągnięcie za pomocą chochli połówki owocu. Dzieci nazywają jaki to owoc w języku polskim (PI), angielskim (PII), po czym wybrane dz. wyciąga drugą pasującą połówkę owocu.
N-l: What fruit is this? (jaki to owoc), dz. odpowiada: It’s an apple (To jest jabłko). It’s a pear (To jest gruszka).
N-l: What colour is a pear? (Jakiego koloru jest gruszka?).
Dz: It’s yellow (Jest żółta).

4. Zabawa dydaktyczna „Fruit or Vegetable?” – na dywanie leżą dwie obręcze, jedna jest oznaczona jako owoce, a druga jako warzywa. Dzieci losują obrazek, podają jego nazwę, mówią czy to owoc czy warzywo i kładą go do odpowiedniej obręczy.
Dzieci przeliczają ile jest warzyw, a ile owoców.

5. Zabawa utrwalająca poznane słownictwo „Owoce do garnka”.
Zadaniem dz. jest nazwać wybrany owoc w języku angielskim, przekroić plastikowym nożem i wrzucić z powrotem do garnka.

6. Pożegnanie przy piosence „Goodbye”.

Zabawa dodatkowa:
Zabawa dodatkowa „Hot or cold” – wybrane dziecko chowa owoc w sali, inne dziecko odwraca się. Następnie dzieci podpowiadają szukającemu, gdzie znajduje się owoc mówiąc głośno nazwę owocu, jeśli dziecko jest blisko niego lub cicho, jeśli jest daleko.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.