X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49812
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pieniądze. Zajęcia z zakresu rozwijania kompetencji matematycznych

Zajęcia z zakresu rozwijania kompetencji matematycznych "Pieniądze"

Formy:
indywidualna, zbiorowa

Metody:
zagadka, zabawa dydaktyczna, burza mózgów, prezentacja, działanie

Pomoce dydaktyczne:
emotki (smutna, wesoła), pieniądze (monety, banknoty)

Cel główny:
rozpoznaje modele monet i banknotów o niskich nominałach, porządkuje je, rozumie, do czego służą pieniądze w gospodarstwie domowym (Podstawa Programowa: 14, XVII)

Przebieg:
- Rozwiązanie zagadki: – n- l przynosi w woreczku przedmioty, dz. mają odgadnąć za pomocą dotyku, co w nim jest (monety)
- Zabawa dydaktyczna z emotkami "Czego nie można kupić" - dzieci wskazują odpowiedz za pomocą emotek (smutna - odpowiedz błędna, wesoła - prawidłowa (np. nie można kupić miłości, przyjaźni, zdrowia, chleba, mąki...)
- Burza mózgów: „Co to jest pieniądz” , „Do czego jest potrzebny”, „Gdzie można robić zakupy” (sklep, targ, kiosk, internet), „Czym płacimy za zakupy (pieniądze, karta, płatności on -line).
- Prezentacja pieniędzy obowiązujących w Polsce: monety, banknoty; grosze, złotówki.
- Zabawa ruchowa „Złotówki” dz. poruszają się w rytm muzyki, na przerwę ustawiają się wg poleceń” 1 złoty”- staja sami, „2 złote”- stają w parach”, „5 złotych” staja w piątkach
- Wykonanie zadań z treścią na dodawanie odejmowani „Zakupy”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.