X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49741
Przesłano:
Dział: Języki obce

Cooking and eating. Present Perfect i Present Continuous. Powtórzenie wiadomości, klasa 6 a, grupa

Przedmiot: język angielski
Poziom: A2
Liczba uczniów: 15
Czas trwania lekcji: 45 minut

Temat lekcji: Cooking and eating – revision unit 6

CEL OGÓLNY:

-Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z rozdziału 6.

-Możliwość zastosowania wiadomości w praktyce.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

-Powtórzenie słownictwa związanego z gotowaniem (np. czasowników: obierać, siekać, kroić, kroić na plasterki, piec, smażyć, mieszać itp. oraz rzeczowników : miska, talerz, patelnia, nóż, widelec, łyżka, piekarnik, itp.

-Układanie i mówienie zdań w czasie Present Perfect.

-Dodatkowo powtórzenie czasu teraźniejszego Present Continuous.

-Zainteresowanie uczniów zdrowym odżywianiem.

METODY PRACY:

-Metoda indukcyjna.

-Metoda komunikacyjna.

-Metoda audiolingwalna.

FORMY PRACY:

-Praca w parach.

-Praca samodzielna.

ŚRODKI PRACY:

-Podręcznik lub zeszyt.

-Tablica multimedialna.

-Nagranie DVD Get Grammar które ma na celu przypomnieć konstrukcję czasu Present Perfect.

-Artykuły spożywcze potrzebne do zrobienia sałatki lub kanapek, np. wybrane przez uczniów owoce, warzywa, pieczywo i inne.

-Naczynia kuchenne oraz sztućce.

PRZEBIEG LEKCJI:

Czynności organizacyjne:

-Przywitanie w języku angielskim.

-Sprawdzenie obecności po rozgrzewce językowej.

Rozgrzewka językowa.

-Nauczyciel pokazuje słówka w aplikacji Quizlet a uczniowie mówią znaczenie słówek.

Utrwalenie wiadomości z zakresu;
czas teraźniejszy Present Continuous, czasowniki oraz rzeczowniki związane z gotowaniem, czas Present Perfect.

1.Uczniowie obierają oraz kroją/ szatkują/ trą na tarce/mieszają owoce i warzywa a także inne produkty potrzebne do zrobienia sałatki/ kanapki.

2.Podczas pracy uczniowie rozmawiają ze sobą o wykonywanych czynnościach.

3.Nauczyciel podchodzi do poszególnych uczniów i zadaje pytanie; What are you doing? (Co robisz?) Uczeń odpowiada, np. I’m peeling the apple. (obieram jabłko) itd.
4. Nauczyciel podchodzi do uczniów, którzy ukończyli juz swoje potrawy i zadaje pytanie tym razem, pytając o efekty wykonanej pracy (Present Perfect), np. What have you done? (Co zrobiłeś?) Uczeń odpowiada np, I’ve peeled the apple. (Obrałem jabłko), I’ve chopped the onion. (Posiekałem cebulę) itp.

5.Uczniowie konsumują przygotowane dania.

Podsumowanie:

-Uczniowie opisują swoje wrażenia z lekcji.

-Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.