X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49545
Przesłano:
Dział: Świetlica

Jesień. Konspekt zajęć świetlicowych

Temat: „Jesienna szaruga”- czy „Złota polska jesień”?

Cel główny:
Kształtowanie umiejętności dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie.

Cele szczegółowe:
dziecko:
- zna charakterystyczne cechy jesieni
- wie jakie zachodzą zmiany w pogodzie jesienią
- wie jak dbać o zdrowie jesienią
- zna receptę na jesienną nudę
- umie odróżnić „złotą polską jesień” od „jesiennej szarugi”
- potrafi współpracować w grupie
- potrafi wykonać pracę plastyczną na dany temat

Metody pracy: słowna: poganka; ćwiczeniowa; zajęć praktycznych; aktywizująca
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, praca w grupach
Środki dydaktyczne: brystol, karty z napisami, kartki z poleceniami, kapelusz, zasuszone liście, klej, nożyczki, kolorowy papier, kredki, mazaki, komputer, Internet, głośniki
Przebieg zajęć:
1)Przedstawienie celów lekcji.
2)„Burza mózgów” – Co kojarzy się ze słowem „jesień”?
3)Rozmowa kierowana – rozmowa z dziećmi na temat jesieni: Jakie są charakterystyczne cechy jesieni? Jakie zmiany zachodzą w pogodzie? Jak powinniśmy dbać o zdrowie jesienią? Jakie dzieci znają sposoby na jesienną nudę?
4)Rozróżnienie pojęć „złota polska jesień” i „jesienna szaruga” – dzieci dopasowują kartki z napisami do odpowiednich pojęć.
5)Jesienny masażyk – dzieci siedzą w kole i masują plecy kolegi/koleżanki zgodnie z usłyszanym wierszem.
6)Zabawa pt. „Wiewiórki do dziupli” – dzieci dzielą się na trójki, dwoje uczestników tworzy dziuplę, pozostała osoba jest wiewiórką. Na sygnał nauczyciela wiewiórki opuszczają dziuplę, a następnie starają się z powrotem wskoczyć do dziupli. Osoba, której nie uda się znaleźć wolnej dziupli musi wykonać polecenie nauczyciela.
7)Zabawa pt. „Jesienne zadania” – dzieci losują karteczki i wykonują dane polecenie. Na kartce może być zagadka, pytanie lub ćwiczenie.
8)* Śpiewanie piosenki pt. „Pod deszczową chmurką” / Słuchanie piosenki podczas wykonywania pracy plastycznej.
9)Praca plastyczna – dzieci wykonują kolorowe parasole pełne zasuszonych liści.
10)Ewaluacja zajęć - podsumowanie zajęć i podziękowanie za wspólną pracę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.