X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49530
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy muzyczno-sensoryczne z kolorową chustą. Scenariusz warsztatów z rodzicami

Scenariusz warsztatów muzyczno-sensorycznych z rodzicami, które odbyły się w grupie I w dniu 21.11.2019 r.

Temat: Zabawy muzyczno sensoryczne z kolorową chustą
Cele:
- stwarzanie dzieciom sytuacji do poznawania świata za pomocą zmysłów- wzroku, słuchu, dotyku;
- stwarzanie okazji do integracji rodziców, dzieci i nauczycielki

Pomoce dydaktyczne: płyta CD z utworami muzycznymi, radiomagnetofon , chusta animacyjna, opakowania do jajek, gąbki, folia bąbelkowa, woreczki gimnastyczne, poduszki sensoryczne, makaron, fasola, plansza sensoryczna z różnymi fakturami, figurki z kinder jajek, fragmenty różnych tkanin, wełna, guma.
Przebieg:
1. Powitanie rodziców i dzieci przy piosence „ Do koła, do koła”
2. „Co się ukryło pod chustą ?”- spacerowanie po chuście na boso przez dzieci, pod którą zostały ukryte opakowania po jajkach, folia bąbelkowa, gąbki, woreczki. Próba rozpoznania, jakie faktury znalazły się pod chustą.
3. Zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Kółko, kółeczko” z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
4. „Tworzymy gąsienice”- wykonywanie odpowiednich ruchów przez dzieci i rodziców zgodnie ze słowami piosenki.
5. Zabawa muzyczno- ruchowa z chustą animacyjną przy piosence „Kolorowa chusta”
6. „Przechodzimy przez strumyk”- spacerowanie przez dzieci i rodziców po poduszkach sensorycznych , przechodzenie po stopniach sensorycznych przez strumyk.
7. Zabawa muzyczno-ruchowa z kolorową chustą przy utworze „Siedmiokroczek”- naśladowanie określonych ruchów.
8. „Stanowiska sensoryczne”- Wymiana dzieci i rodziców pomiędzy czterema stanowiskami. Pierwsze stanowisko- przysypywanie fasoli za pomocą plastikowych łyżeczek do pojemników. Drugie stanowisko- tworzenie dowolnych kompozycji na tackach z wykorzystaniem makaronu . Trzecie stanowisko „Gdzie ukryły się figurki?”- szukanie figurek w różnych materiałach ukrytych w pudełku. Czwarte stanowisko -„Plansza sensoryczna”- poznawanie różnych faktur za pomocą zmysłu dotyku.
9. Podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.