X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49460
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Zdrowej Żywności

Dzień zdrowej żywności

Cele ogólne:
kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw, ograniczanie spożycia słodyczy
pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania
ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu
Cele operacyjne:
dziecko potrafi z uwagą słuchać tekstu literackiego
potrafi segregować żywnoći na zdrową i niezdrową
podejmuje próby poznawania smaków wszystkich warzyw i owoców
zna wartości odżywcze niektórych produktów
Metody:
czynna
pokazowa
samodzielnych doświadczeń
Formy:
indywidulana
grupowa

Środki dydaktyczne:
tekst wiersza Stanisława Karaszewskiego " Dla każdego coś zdrowego", piramida żywienia, obrazki przedstawiające poszczególne produkty spożywcze, karteczki z hasłami dotyczącymi zdrowego lub niezdrowego żywienia, papierowa tacka z woreczkiem, koszyki, produkty spożywcze

Przebieg:

1.WIERSZ „ Dla każdego coś zdrowego” Stanisław Karaszewski

Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!
Jedz razowce z grubym ziarnem, zdrowe jest pieczywo czarne!
Na kanapkę, prócz wędliny, połóż listek zieleniny!
I kapusta, i sałata, w witaminy jest bogata!
Oprócz klusek i kotleta niech się z jarzyn składa dieta!
Mleko, jogurt, ser, maślanka – to jest twoja wyliczanka!
Chude mięso, drób i ryba to najlepsze białko chyba!
Sok warzywny, owocowy, kolorowy jest i zdrowy!
Sosy lepsze są niż tłuszcze, niech się w tłuszczu nic nie pluszcze!
Zostaw smalec, dolej olej , niech na olej będzie kolej!
Dobra także jest oliwa, bo dla zdrowia sprawiedliwa!

2. Piramida żywienia – pokaz piramidy, omówienie , wskazanie wartości odżywczych.
Przyklejanie w brakujące miejsca odpowiednich produktów. Praca w grupach.

3. Zabawa dydaktyczna " Jak żyć zdrowo – prawda czy fałsz". Nauczyciel czyta hasła, jeśli dzieci się z tym zgadzają klaszczą i mówią tak, jeśli się nie zgadzają – tupią nogami mówiąc – nie.
należy jeść dużo owoców i warzyw
myjemy owoce i warzywa przed jedzeniem
spożywamy posiłki brudnymi rękami
jedzenie należy spożywać w spokoju
brak witamin sprzyja zdrowiu
myj żeby raz w roku
warzywa i owoce zawierają witaminy
wystarczy jeden posiłek dziennie
należy pić mleko
słodycze dbają o ładny wygląd zębów
hamburgery są bardzo zdrowe
coca -cola jest niezdrowa

4. Zabawa ruchowa " Zanieść śniadanie"
Dzieci podzielone są na dwie grupy : jedna to kelnerzy , którzy trzymają tace ze śniadaniem ( papierowa tacka z woreczkiem) i stoją obok siebie, naprzeciwko każdego jest w odległości 3 metrów gość siedzący po turecku. Na sygnał "kelnerzy " idą w stronę " gości"i wręczają im tace ze śniadaniem , po czym wracają na swoje miejsca i siadają. Zamiana ról.

5. Podział produktów na zdrowe i niezdrowe – dzieci wkładają do koszyczków zielonych – zdrowe produkty, a do czerwonych – niezdrowe.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.