X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49346
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wizyta na wiejskim podwórku. Konspekt zajęć dla 6-latków

Temat tygodnia: Wiosna na wsi
Temat dnia: Wizyta na wiejskim podwórku
Prowadzący: Joanna Niemiec
Data zajęć: 11.04.2018

Cele główne:
- utrwalanie wiadomości na temat zwierząt hodowlanych
- wzbogacanie zasobu słownictwa
Cele szczegółowe: (dziecko...)
- rozpoznaje i nazywa zwierzęta z wiejskiego podwórka
- naśladuje odgłosy wybranych zwierząt hodowlanych
- układa nazwy zwierząt hodowlanych z sylab
- opisuje wygląd zwierząt mieszkających na wsi
- dzieli zdania dotyczące zwierząt hodowlanych na prawdziwe i fałszywe
- wykonuje prace plastyczną „Kaczuszka” – techniką origami

Metody (wg M. Kwiatkowskiej):
- czynne: zadań stawianych dziecku, kierowanie własną aktywnością dziecka,
- słowne: instrukcja, zdania (prawda/fałsz)
-oglądowe: obserwacja i pokaz
Formy: zbiorowa, zespołowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: obrazki zwierząt z wiejskiego podwórka, napisy z nazwami zwierząt hodowlanych z podziałem na sylaby, zdania (prawda/fałsz), karteczki w 2 kolorach (czerwonym i zielonym), karty pracy z elementami do wykonania kaczki techniką origami (Wyprawka plastyczna)

Przebieg zajęć:
1. Na dobry początek:
- powitanie, przypomnienie, jaki jest temat tygodnia i przedstawienie tematu dnia
- zabawa ruchowa: „Miejsce koło mnie jest wolne...” – dzieci siedzą w kole, wybrane przez nauczyciela dziecko mówi: „Miejsce koło mnie jest wolne, zapraszam na nie Kubę, jako kurkę – wskazane dziecko przemieszcza się wydając odgłosy wybranego zwierzęcia.
2. Część właściwa
• Rozsypanka sylabowa – dzieci siedzą w kole, losują kolejno z kapelusza jedną sylabę i próbują ją głośno przeczytać. Następnie nauczyciel wywiesza na tablicy nazwy zwierząt hodowlanych z podziałam na sylaby. Zadaniem dzieci jest tak dobrać się w pary, aby utworzyć nazwy zwierząt (dla ułatwienia sylaby tworzące jeden wyraz mogą być wydrukowane w tym samym kolorze).

• Zabawa PRAWDA/FAŁSZ – dzieci zostają w parach, każda para otrzymuje 2 karteczki: czerwoną i zieloną. Nauczyciel czyta zdania dotyczące wiejskich zwierząt – jeśli zdanie jest prawdziwe – dzieci podnoszą zieloną karteczkę, jeśli jest fałszywe – czerwoną.
- Konie mieszkają w kurniku
- Kaczka znosi jajka
- Mała świnka to źrebak
- Indyk jest ptakiem
- Owca daje nam mleko i wełnę
- Gęś jest koloru pomarańczowego
- Krowa żywi się trawą
- Baran ma 4 nogi
- Króliki śpią na grzędach

• Mam na myśli zwierzę – wybrane dzieci losują kolejno obrazek ze zwierzęciem z wiejskiego podwórka – ich zadaniem jest opisanie tego zwierzęcia nie używając jego nazwy (podaje informacje dotyczące wyglądu, miejsca gdzie mieszka, co je, co nam daje, itp.), zadaniem pozostałych dzieci jest odgadnięcie, o jakie zwierzę chodzi

3. Podsumowanie
Dzieci wykonują prace plastyczną techniką origami, wycinając wcześniej potrzebne elementy z wyprawki plastycznej. Po wykonaniu zadania wszystkie dzieci prezentują swoją pracę w kole na dywanie. Mogą także podzielić się refleksją co zapamiętały z zajęć lub które zabawy(zadania) najbardziej im się podobały.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.