X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49020
Przesłano:

Plan rozwoju zawodowego na nauczyciela dyplomowanego

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO

NAUCZYCIELA MIANOWANEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ O
STOPIEŃ ZAWODOWY NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO
na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2018 r. Poz. 1574).

Imię i nazwisko nauczyciela odbywającego staż : dr Zuzanna Lisiecka-Madeja
Nazwa i adres szkoły: Zespół Szkół Muzycznych
ul. Romana Dmowskiego 16b
80-264 Gdańsk - Wrzeszcz

Data rozpoczęcia stażu: 01.09.2020 r.
Data zakończenia stażu: 31.05.2022 r.

Gdańsk, 2020
Cel główny:
Uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Czynności organizacyjne:
1. Wstępna analiza własnych umiejętności i autorefleksja – sierpień 2020 r.
2. Monitorowanie zmian zachodzących w przepisach dotyczących awansu zawodowego nauczycieli – cały okres stażu.
3. Sporządzenie planu rozwoju zawodowego w oparciu o Rozporządzenie MEN z dnia 26 lipca 2018 r. – sierpień/wrzesień 2020 r.
4. Sformułowanie poprawnego wniosku o rozpoczęcie stażu- sierpień 2020 r.
5. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego – maj/czerwiec 2022 r.

Rodzaj działań i przedsięwzięć wynikających z wymagań rozporządzenia MEN z dnia 26 lipca 2018 r.

§ 8 ust.3 pkt.1
Umiejętność wykorzystania w pracy metod aktywizujących ucznia oraz narzędzi multimedialnych i informatycznych, sprzyjających procesowi uczenia się.

1.Korzystanie z nowatorskich metod i form pracy.

Formy realizacji:
-posługiwanie się nowymi aplikacjami i programami edukacyjnymi;
-aktywne uczestnictwo w szkoleniach, lekcjach otwartych, kursach,webinarach;
- konsultacje z innymi nauczycielami;
-tworzenie własnych aranżacji utworów dla uczniów rozpoczynających naukę;
-udział w szkoleniach online.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji:
Zainstalowane na urządzeniach mobilnych aplikacje i programy, zaświadczenia, certyfikaty, materiały nutowe.

2.Organizowanie warsztatu pracy przy użyciu techniki komputerowej i zasobów Internetu.

Formy realizacji:
-przygotowywanie dokumentów (m.in. planu rozwoju, sprawozdania, prowadzenie dziennika elektronicznego;
-tworzenie plakatów, programów koncertów i zabaw edukacyjnych;
-budowanie własnej bazy aktów prawa oświatowego za pomocą Internetu.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Wpisy w dzienniku elektronicznym, plakaty, programy koncertów, wykaz zebranych aktów prawnych, zebrane materiały edukacyjne, płyty CD i DVD.

3. Tworzenie autorskich materiałów dydaktycznych.

Formy realizacji: Przygotowywanie prostych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych.
Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Udokumentowanie wybranych materiałów w formie zdjęć.

4.Korzystanie z multimediów oraz nośników audiowizualnych podczas pracy.

Formy realizacji:
- wykorzystywanie w pracy programów edukacyjnych;
-stosowanie programów poświęconych tworzeniu zapisów nutowych (np. Finale Notepad, Musescore);
- korzystanie z aplikacji (np. Mobile Metronome);
-czerpanie z zasobów internetowych nagrań, artykułów i pozycji nutowych.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Zainstalowane na urządzeniach elektronicznych aplikacje i programy, materiały nutowe, adnotacje w dzienniku.

5.Umieszczanie materiałów na stronach internetowych. -opublikowanie zatwierdzonego planu rozwoju w Internecie;

Formy realizacji:
-rozpowszechnianie informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych w szkole na stronach internetowych.

Terminy:
-październik 2020;
-cały okres stażu;

Dowody realizacji: Potwierdzenie publikacji w Internecie.

6.Dbałość o bezpieczeństwo ucznia w Sieci.

Formy realizacji:
-uświadamianie uczniów nt. cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z Internetu;
- nakreślenie podopiecznym obowiązujących norm prawa autorskiego w muzyce.

Terminy: Cały okres stażu.
Dowody realizacji: Adnotacje w dzienniku, kopie materiałów przekazanych uczniom.

7.Analiza i samoocena podejmowanych działań.

Formy realizacji:
-ewaluacja własnych działań;
-hospitacje lekcji przez Dyrekcję szkoły;
-udział w przesłuchaniach CEA;

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Harmonogram spotkań i przesłuchań CEA.

8. Współtworzenie dokumentacji szkolnej.
Formy realizacji: Prowadzenie na bieżąco dziennika elektronicznego.
Terminy: Cały okres stażu.
Dowody realizacji: Wpisy w dzienniku.

§8 ust.3 pkt.2
Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie zajęć otwartych, w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć dla nauczycieli.

1.Opracowanie i udostępnianie materiałów dydaktycznych innym nauczycielom.

Formy realizacji:
-przekazywanie innym nauczycielom swoich materiałów dydaktycznych, pomocy naukowych, nut, scenariuszy lekcji oraz dokumentów z realizacji stażu;
-dzielenie się wiedzą nabytą podczas szkoleń, kursów i warsztatów.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji:
-Potwierdzenie współpracy przez innych nauczycieli.
-Potwierdzenie Dyrektora szkoły oraz Kierownika sekcji fortepianu.

2.Prowadzenie lekcji otwartych.

Formy realizacji: Przeprowadzenie 3 zajęć otwartych dla nauczycieli oraz ich omówienie.

Terminy: Zgodnie z harmonogramem.

Dowody realizacji:
-Scenariusze zajęć.
-Lista obecności.
-Adnotacje w dzienniku.

3.Stały kontakt z kadrą pedagogiczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z kadrą pedagogiczną szkół muzycznych na terenie Trójmiasta.

Formy realizacji: Konsultacje z profesorami i nauczycielami klasy fortepianu z różnych ośrodków muzycznych.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Potwierdzenie współpracy przez innych nauczycieli.

4.Przygotowanie uczniów do udziału czynnego i biernego w koncertach, kursach pianistycznych i konkursach.

Formy realizacji:
-organizacja, współorganizacja oraz czynny udział w koncertach, konkursach i audycjach muzycznych;
-przygotowanie uczniów do udziału w koncertach, kursach i konkursach pianistycznych;

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Programy koncertów i konkursów, dyplomy uczestnictwa, plakaty, zaświadczenia.

5.Prezentacja i analiza wyników osiąganych przez uczniów.

Formy realizacji:
-udział w zebraniach sekcji fortepianu, przesłuchaniach półrocznych oraz promocyjnych;
-regularne konsultowanie oraz omawianie postępów poczynionych przez uczniów.

Dowody realizacji: Potwierdzenie Kierownika sekcji fortepianu, potwierdzenie innych nauczycieli.

§8 ust.3 pkt.3
Poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych.

1.Diagnozowanie i rozwijanie umiejętności uczniów.

Formy realizacji:
-stosowanie różnorodnych metod i form pracy z uwzględnieniem różnic rozwojowych;
-rozmowy z dziećmi;
-stały kontakt z rodzicami uczniów.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Adnotacje w dzienniku i zeszytach korespondencyjnych.

2.Praca z uczniami problematycznymi i szczególnie uzdolnionymi.

Formy realizacji:
-dostosowanie metod pracy do możliwości uczniów;
-przygotowywanie uczniów zdolnych do konkursów;
-organizowanie konkursów klasowych;

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Wpisy w dzienniku lekcyjnym, zaświadczenia, dyplomy.

3.Czynny udział w życiu koncertowym szkoły i poza szkołą.

Formy realizacji:
przygotowanie uczniów do występów oraz czynny udział w koncertach jako pianista i akompaniator;

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Programy, plakaty, zaświadczenia.

4.Udział w organizacji wydarzeń szkolnych.

Formy realizacji:
-pomoc w organizacji konkursów organizowanych przez Szkołę;
-współorganizacja koncertów sekcji fortepianu;
-pomoc w organizacji koncertów szkolnych.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Harmonogram pracy szkoły, potwierdzenie Dyrektora szkoły, Kierownika sekcji fortepianu oraz innych nauczycieli.

5.Promocja szkoły.

Formy realizacji:
-udział w życiu koncertowym szkoły,
-rozpowszechnianie informacji o wydarzeniach odbywających się w szkole,
-wyjazdy na konkursy regionalne, makroregionalne i ogólnopolskie.
-prowadzenia funpage’a Szkoły na platformie Facebook.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Zaświadczenia, programy, dyplomy, plakaty.

6.Współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Formy realizacji:
-stały kontakt osobisty, telefoniczny i mailowy z rodzicami uczniów;
-prowadzenie zeszytów korespondencyjnych,
-udział w koncertach środowiskowych, dniach otwartych szkoły, koncertach rekrutacyjnych,

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Maile, zeszyty korespondencyjne, programy koncertów i plakaty,

§8 ust.3 pkt.4b
Wykonywanie zadań opiekuna stażu, opiekuna praktyk pedagogicznych, nauczyciela-doradcy metodycznego, przewodniczącego zespołu nauczycieli, koordynatora wolontariatu, koordynatora projektu, kuratora społecznego, egzaminatora okręgowej komisji egzaminacyjnej, rzeczoznawcy do spraw podręczników, a w przypadku nauczycieli szkół artystycznych – także nauczyciela-konsultanta współpracującego z Centrum Edukacji Artystycznej.

1.Pełnienie funkcji opiekuna stażu.

Formy realizacji:
-przygotowanie stosownych dokumentów w terminie;
-prowadzenie zajęć w obecności stażysty;
-hospitacja zajęć prowadzonych przez stażystę.

Terminy: Przez cały okres stażu.

Dowody realizacji: Dokumenty potwierdzające współpracę ze stażystą ( np. arkusze obserwacji lekcji, notatki).

2.Praca w sekcji fortepianu.

Formy realizacji:
-aktywny udział w zebraniach sekcji fortepianu;
-realizacja przydzielonych zadań;
-współtworzenie wymaganej dokumentacji;
-przekazywanie informacji, dzielenie się materiałami z odbytych szkoleń i kursów.

Terminy: Przez cały okres stażu.

Dowody realizacji: Obecność na zebraniach potwierdzona przez kierownika sekcji.

§8 ust.3 pkt.4a

Opracowanie i wdrożenie programu, innowacji lub innych działań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych z oświatą, powiązanych ze specyfiką szkoły, w szczególności na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zadanie: Opracowanie autorskiego programu nauczania.

Formy realizacji: Opracowanie autorskiego programu przedmiotu: fortepian dla wokalistów.

Terminy: Cały okres stażu.

Dowody realizacji: Autorski program nauczania przedstawiony Sekcji Fortepianu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.