X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48760
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwierzeta na wsi

Grupa: 6-latki
Czas zajęć: 30 minut
Cele ogólne:
-określanie korzyści wynikających z hodowli zwierząt dla człowieka,
-rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie 10
Cele operacyjne: Dziecko
-rozpoznaje i nazywa wybrane zwierzęta hodowlane
-wie, kto pracuje w gospodarstwie wiejskim
-wymienia produkty pochodzące od zwierząt hodowlanych (kura, krowa, owca)
-szacuje ilość na podstawie rozpoznania dotykowego
-przelicza w zakresie 10
-dodaje i odejmuje na konkretach lub w pamięci w zakresie 10
Metody: czynne (zadań stawianych dziecku), oglądowa (pokaz), słowne (rozmowa, objaśnienia).
Formy organizacyjne: indywidualna, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: plansze, produkty podchodzące od wiejskich zwierząt, ilustracje, prezentacja multimedialna, koszyk, głośnik, komputer, rzutnik, ekran, sylwety zwierząt

Przebieg zajęć:
1. Kontynuacja zajęć porannych.
2. Zwierzęta na wsi – zabawy dydaktyczne i matematyczne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej (słuchanie wiersza „Podwórkowa awantura, prezentacja zawodu rolnika, prezentacja wybranych zwierząt hodowlanych, dzielenie nazw wybranych zwierząt na głoski, „wiejskie dobra” – po co hodujemy kury, owce i krowy, zabawy matematyczne)
3. Magiczny koszyk – zabawa sensoryczna. Szacowanie ilości na podstawie rozpoznania dotykowego.
4. Rolnik sam w dolinie – zabawa muzyczno-ruchowa
Ewaluacja: Czy podobały wam się dzisiejsze zajęcia? (dzieci, którym podobały się zajęcia próbują naśladować sposób poruszania się i gdakanie kury)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.