X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4864
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz lekcji j. niemieckiego: Mein Tag - Beschreibung

Szkoła ponadgimnazjalna
--------------------------------------

Data: 19.12.2007 r.
Klasa: 2 TE a
Podręcznik: „Alles klar” 1 b
Pomoce dydaktyczne: podręcznik, zeszyt ćwiczeń, słownik

Formy pracy: forum klasy, praca indywidualna, praca w parach

Cel ogólny: Przypomnienie zwrotów związanych z opisem dnia oraz umiejętność zastosowania ich w zdaniach.

Cele szczegółowe:
uczeń zna:
- słownictwo oraz zwroty potrzebne do opisu dnia
- zasadę odmiany czasowników rozdzielnie złożonych
uczeń potrafi:
- opisać przebieg swojego dnia
- zapytać kolegę/ koleżankę o czynności wykonywane w danym dniu o danej godzinie
-opowiedzieć, co robi w ciągu tygodnia, a co podczas weekendu

PLANOWY PRZEBIEG LEKCJI

1. Część organizacyjna: Powitanie, sprawdzenie listy obecności, odpytanie jednej osoby, sprawdzenie zadania domowego

2. Rozgrzewka językowa: Nauczyciel przypomina zwroty z ostatniej lekcji opisujące czynności w ciągu dnia. Pyta wybranych uczniów, np. Was machst du um 9 Uhr?, Wann stehst du auf?, Was machst du nach dem Mittagessen? Uczniowie odpowiadają. Nauczyciel koryguje ewentualne błędy.

3. Wprowadzenie: Nauczyciel zapisuje temat lekcji na tablicy oraz objaśnia go. Następnie stawia pytania na temat czasowników rozdzielnie złożonych, zapisuje przykładowe zdania na tablicy (s. 12, ćw. 14,15). Uczniowie przepisują. Nauczyciel rozdaje uczniom słowniki. Uczniowie opisują swój dzień w 10-15 zdaniach. Następnie dwóch uczniów czyta swój opis dnia. Nauczyciel poprawia błędy.

4. Faza ćwiczeniowa: Nauczyciel objaśnia kolejne zadanie. Uczniowie pytają kolegę/ lub koleżankę z ławki na temat ich przebiegu dnia, np. Wann stehst du auf?, Wie lange bleibst du in der Schule?, Wann isst du zu Mittag? Później kilku uczniów stawia pytania wybranym kolegom z klasy. Uczniowie odpowiadają na forum.

5. Podsumowanie: Uczniowie wykonują ćwiczenie z zeszytu ćwiczeń (s. 69, ćw. 15). Ich zadaniem jest wypisanie czynności, które wykonują podczas weekendu i w ciągu tygodnia. Następuje sprawdzenie na forum klasy.

6. Zadanie domowe: Uczniowie wykonują ćw. 13, s. 68 oraz uczą się opowiadania o przebiegu swojego dnia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.