X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48551
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwierzęta małe i duże - scenariusz zajęć w grupie dzieci 5, 6 - letnich

Konspekt zajęć
Rozwijanie umiejętności czytania z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych
Temat: Zwierzęta małe i duże
Zajęcia dla dzieci 6-letnich

Cel główny zajęć:
rozwijanie umiejętności czytania
Cele szczegółowe:
dokonuje analizy i syntezy sylabowej słów
polepszenie koordynacji wzrokowej,
zamienia liczbę pojedynczą na mnogą
układa wyrazy z sylab
posługuje się podstawowymi pojęciami związanymi z tematem zajęć
usprawnianie procesów myślenia

Metody i techniki:
metoda sylabowa
zabawy słowne
wiązanie teorii z praktyką
praktycznego działania
praca z komputerem, dostępnymi aplikacjami

Środki dydaktyczne:
karty pracy
mata do kodowania
kartoniki z sylabami
whiteboard.fi (tablica multimedialna),
eduzabawy.com (wykreślanka, zakodowane wiadomości)
coggle.it (tworzenie mapy myśli)

Przebieg zajęć
Część wstępna:

Zadanie wprowadzające z wykorzystaniem strony Eduzabawy.com.
Rozkodowanie wyrazów związanych z tematem zajęć. Odszukanie obrazków z odpowiednią literą. Ułożenie jej w poprawnej kolejności. Ćwiczenie spostrzegawczość, koncentracji uwagi, percepcji wzrokowej oraz syntezy głoskowej wyrazów. Odkodowanie wyrazu „ZWIERZĘTA MAŁE I DUŻE”.
Zapoznanie z tematem, omówienie przebiegu zajęć.
Część właściwa:

Sylabowa Rozgrzewka. Zabawa przy użyciu maty kodującej i kartoników z sylabami. Podział dzieci na 2 drużyny. Losowanie sylab – wybieranie poszczególnych pól i tworzenie wyrazów z otrzymanych sylab. Sumowanie punktów. Wdrażanie do syntezy sylabowej słów i usprawnianie procesów myślowych.
Kalambury - wykorzystanie ułożonych wyrazów z „Sylabowej Rozgrzewki”, użycie tablicy ze strony whiteboard.fi., rysowanie haseł przez chętne dzieci. Usprawnianie zdolności manualnych.
Wykreślanka – Sprytne Oko” zaznaczanie wyrazów związanych z tematem w wykreślance znajdującej się na stronie Eduzabawy.com. Polepszenie koordynacji wzrokowej.

Część końcowa:
Podsumowanie.
Ewaluacja zajęć. Dzieci oceniają swoje samopoczucie i zadowolenie po zajęciach wpisując wyraz TAK lub NIE w odpowiedzi na pytanie: „Czy zajęcia były interesujące?” na „ mapie myśli”. (coggle.it).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.