X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48501
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć plastycznych w przedszkolu "Malownicza wieś"

Scenariusz zajęć obowiązkowych

Grupa: 5 latki
Temat: „Malownicza wieś”- malowanie farbami

Cel ogólny:
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole
Cele operacyjne:
- chętnie podejmuje wspólne działania
- rozbudza poczucie własnej wartości
- rozwija wyobraźnię przestrzenną
- rozwija umiejętność budowania więzi międzyludzkich
- integruje się z grupą
- z szacunkiem i kulturą odnosi się do innych
- czuje się bezpiecznie
- rozwija umiejętność współpracy w grupie
- wyraża siebie poprzez techniki malarskie
- jest kreatywne, przelewa swoje pomysły na pracę plastyczną
- bierze aktywny udział w zabawach ruchowych
- zna, charakterystykę życia na wsi
- czeka na swoją kolej, gdy chce udzielić odpowiedzi
7. Metody pracy:
- słowna- rozmowa, instrukcja
- oglądowa -pokaz
- czynna- zadań stawianych do wykonania
8. Formy pracy:
- grupowa
- zbiorowa
Środki dydaktyczne:
utwór mp3 ze skoczną muzyką, opaska kota, obrazki zwierząt, symbole cyfr, duże arkusze białego papieru, farby, patyczki kosmetyczne, płatki kosmetyczne, folia bąbelkowa, folia aluminiowa

Przebieg zajęć
1. Przywitanie dzieci.
„Witające zające”- Dzieci siedzą w kole. Każdy dostaje swój numerek do ręki. Nauczycielka zaczyna odliczanie, przykładając ręce do głowy i kiwając nimi jak zajączek i mówi: „Zajączek numer jeden pozdrawia zajączka numer ...” .Zajączek, który zostaje wywołany, kiwa swoimi „uszami” i pozdrawia następnego, powtarzając słowa nauczycielki.
2. Zabawa ruchowa „Do pary” . Każde dziecko otrzymuje obrazek zwierzęcia żyjącego na wsi. Dzieci poruszają się w rytm muzyki, na pauzę w muzyce odnajdują swoją parę. Następnie dzieci zamieniają się karteczkami z innymi. Zabawę powtarzamy.
3. Wprowadzenie do wykonania pracy plastycznej w oparciu o ilustracje wsi.
4. Przypomnienie dzieciom, na czym polega praca w grupach, zaproponowanie jak mogą ją organizować, podanie kilku przykładów. Zachęcanie do korzystania z różnych nietypowych pomocy plastycznych takich jak folia bąbelkowa, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu, czy folia aluminiowa.
5. Wykonanie malowniczej wsi na białych kartach papieru przez dzieci.
6. Oglądanie prac. Dzieci ustawiają się w rzędzie za nauczycielką, przechodzą obok wszystkich stolików i oglądają dokładnie wszystkie prace. Starają się powiedzieć, co podoba im się w rysunku innych zespołów.
7. Zabawa taneczna „Roztańczony kotek”. Osoba, która ma kocie uszy na głowie zamienia się
w roztańczonego kotka, który pokazuje jak inni mają go naśladować. Opaska jest przekazywana po kolei, tak, aby każde dziecko mogło zaprezentować swój taniec.
8. Ewaluacja zajęć. Dzieci dzielą się wrażeniami z dzisiejszego dnia, oceniają, czy praca grupowa była dla nich łatwa, czy trudna. Opowiadają, co sprawiło im dziś największa radość.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.