X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4846
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesteśmy samodzielni w kuchni - scenariusz zajęcia

CELE OGÓLNE:
* rozwijanie umiejętności planowania i organizowania własnych, i wspólnych działań;
* umożliwienie poznania i stosowania różnych sposobów rozwiązywania zadań;
* dostarczenie radości z odkrywania i efektów własnego działania.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
* stosuje niekonwencjonalne porównania;
* identyfikuje się z przedmiotem;
* współdziała w parze i w zespole.

PRZEBIEG:

1. Nauczycielka wprowadza dzieci w temat czytając wiersz Tadeusz Kubiaka " Łyżka i widelec".

2. Podział dzieci na zespoły. Każdy zespół otrzymuje koła w dwóch kolorach( żółte i zielone; czerwone i białe; żółte i czerwone) Zadaniem każdego z zespołów jest wymyślenie potrawę pasującą do koloru.

3.Zabawa ruchowa " Spaghetti" wg K. W. Vopla.

4. Rundka: nauczycielka podaje hasło KUCHNIA a dzieci wymieniają słowo kojarzące się z wymienionym słowem.

5. Ćwiczenia oddechowe " Zbiramy jabłka". Dzieci zbierają emblematy papierowych jabłek za pomocą słomek.

6.Zabawa" Mali kucharze".Podział na zespoły. Każdy zespół otrzymuje kartkę z nazwą dania. zadanie polega na wymienieniu składników potrzebnych do przygotowania tego dania.

7. Zabawa metodą pedagogiki zabawy: " Ciasto".

8. Zabawa dramowa:
a) dzieci identyfikują się z przedmiotem i wypowiadają się w jego imieniu np. "Jestem widelcem, bardzo lubię, gdy..."
b) ochotnicy dobierają się w pary i tworzą dialog sztućców.
9. EWALUACJA. Ozdabiamy talerze:
serduszkami,gdy się podobało;
chmurkami, gdy się nie podobało.
chmurkami

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.