X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48437
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Matematyka w przedszkolu

KONSPEKT ZAJĘĆ

DATA: 8.10.2021

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: mgr Małgorzata Ordon

TEMATYKA TYGODNIA: Jesienne inspiracje

TEMAT DNIA: Dziecięce liczenie

OBSZAR I TREŚCI Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ: IV/15
-przelicza elementy zbiorów w trakcie zabawy

TREŚCI PROGRAMOWE: („Planeta Dzieci”)
-Posługiwanie się liczebnikami głównymi

CELE OGÓLNE:
- Rozwijanie funkcji wzrokowych
- Skupienie uwagi na elementach zbioru

Cele operacyjne:
Dziecko:
- porównuje liczebność zbioru
- posługuje się liczebnikami głównymi
- liczy przedmioty wskazując kolejne obiekty

Cele operacyjne dla dzieci niepełnosprawnych:
Z pomocą nauczyciela przelicza elementy zbioru w możliwym dla siebie zakresie

Metody: (wg Okonia)
• praktyczna: uczenie się przez działanie
• asymilacja wiedzy: opis

Formy pracy: indywidualna, grupowa

Pomoce/ środki dydaktyczne:
- dywaniki
- guziki, scrapki w kształcie koła

Literatura:

• Podstawa programowa wychowania przedszkolnego.
• „Planeta dzieci ” Program Wychowania Przedszkolnego

Przebieg zajęć:

1. „Wyciszanka”- piosenka wyciszająca (CD „Planeta dzieci” trzylatek
2. Dzieci wysypują z wcześniej przygotowanych pojemników elementy do przeliczania na dywanik.
3. Nauczyciel wyodrębnia obiekty do liczenia.
4. Dzieci szacują ile elementów znajduje się na ich dywanikach.
5. Dzieci próbują określić liczbą ilość elementów.
6. Dzieci podejmują próbę liczenia swoich elementów w dostępnych dla nich zakresie.
7. Nauczyciel prezentuje poprawne liczenie najpierw sam, później z udziałem dzieci.
8. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.