X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48398
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z okazji Dnia Uśmiechu

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Z OKAZJI DNIA UŚMIECHU

Opracowała – Kornelia Subocz
Czas trwania zajęć – 20 minut
Grupa wiekowa – trzylatki
Cele ogólne – rozpoznawanie i określanie stanów emocjonalnych; wprowadzanie w radosny nastrój.
Cele szczegółowe – dziecko potrafi swobodnie wypowiadać si na dany temat; wie co to uśmiech; bierze aktywny udział w zabawach z dziećmi; potrafi odpowiednio przeżywać uroczystości przedszkolne; śpiewa piosenki.
Metody pracy – słowne, oglądowe, czynne.
Formy pracy – indywidualna, zespołowa, grupowa.
Środki dydaktyczne – opowiadanie, emblematy uśmiechniętych buzi w 4 kolorach, płyta CD, tamburyn, sylwety uśmiechu, odtwarzacz CD, kartonowy uśmiech, kolorowe krążki, tekst rymowanki.
Przebieg zajęć :
1. Słuchanie opowiadania „Uśmiechnięte skrzaty”.
2. Rozmowa na temat opowiadania: - O co mama poprosiła Antosię? – Kto pracował za dziewczynkę w ogrodzie? Kto sprzątał jej pokój? – Czy skrzaty były wesołe czy smutne?
3. „Uśmiech” – burza mózgów: dzieci podają skojarzenia do pojęcia „uśmiech”. Nauczyciel zapisuje propozycje na kartonowym uśmiechu. Dzieci próbują odpowiedzieć na pytanie: Gdzie mieszka uśmiech?
4. Zabawa „Pociąg uśmiechów”. Nauczyciel rozdaje dzieciom emblematy uśmiechniętych buzi w czterech kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. Dzieci spacerują po sali przy dźwiękach tamburynu. Podczas przerwy w grze zatrzymują się – czekają na pociąg. Wjeżdża lokomotywa (nauczyciel) z zapalonym światłem – krążkiem w określonym kolorze. Do pociągu wsiadają tylko te dzieci, które mają emblematy uśmiechniętych buzi w takim kolorze jak krążek. Pociąg zjeżdża na bok, pasażerowie wysiadają. Zabawę powtarzamy, zmieniając kolor krążka – światła.
5. „Uśmiech dla przyjaciela” - każde z dzieci przyozdabia gotowy szablon uśmiechu według własnego pomysłu i obdarowuje nim kolegę z przedszkola.
6. Zabawa „Radość, smutek, złość.” Dzieci powtarzają rymowankę: „Tup, tup, tup, kysz, kysz, kysz. Czy to skrzat? Czy to mysz? – z radością, ze smutkiem, ze złością.
7. Na zakończenie zajęć zabawa integrująca grupę - „Na pożegnanie wszyscy razem”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.