X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48146
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się na Walentynkowym Balu Karnawałowym

SCENARIUSZ BALU KARNAWAŁOWEGO

Data: 14. 02. 2022r.
Organizator: Anna Nowicka
Uczestnicy: gr. I, II, III, IV, V, VI
Temat dnia: Bawimy się na Walentynkowym Balu Karnawałowym

Cel główny:
Rozwijanie wszystkich sfer rozwojowych dzieci poprzez wspólne zabawy przy muzyce.

Cele operacyjne
Dziecko:
- tańczy, swobodnie porusza się przy muzyce,
- dostosowuje swoje ruchy do tempa muzyki,
- wyraża swoją kreatywność w tańcu,
- radzi sobie z własnymi emocjami,
- stosuje zasady kulturalnego zachowania się na balu,
- uczestniczy w konkursach i zabawach muzycznych,
- tworzy własne układy taneczne,
- reaguje na zmiany tempa,
- zna swoje prawa.

Realizacja podstawy programowej:
I 5. uczestniczy w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych, naśladowczych,
z przyborami lub bez nich; wykonuje różne formy ruchu: bieżne, skoczne,
z czworakowaniem, rzutne;
II 2. szanuje emocje swoje lub innych;
II 3. przeżywa emocje w sposób umożliwiający mu adaptację w nowym otoczeniu, np.
w nowej grupie dzieci, nowej grupie starszych dzieci, a także w nowej grupie dzieci i osób dorosłych;
II 9. wczuwa się w emocje i uczucia osób z najbliższego otoczenia;
III 1. przejawia poczucie własnej wartości jako osoby, wyraża szacunek wobec innych osób
i przestrzegając tych wartości, nawiązuje relacje rówieśnicze;
III 2. odczuwa i wyjaśnia swoją przynależność do rodziny, narodu, grupy przedszkolnej, grupy chłopców, grupy dziewczynek oraz innych grup, np. grupy teatralnej, grupy sportowej;
III 8. obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;
IV 7. eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną; słucha, odtwarza i tworzy muzykę, śpiewa piosenki, porusza się przy muzyce i do muzyki, dostrzega zmiany charakteru muzyki, np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku oraz wyraża ją ruchem, reaguje na sygnały, muzykuje z użyciem instrumentów oraz innych źródeł dźwięku; śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym muzykowaniu; wyraża emocje i zjawiska pozamuzyczne różnymi środkami aktywności muzycznej; aktywnie słucha muzyki; wykonuje lub rozpoznaje melodie, piosenki i pieśni, np. ważne dla wszystkich dzieci w przedszkolu, np. hymn przedszkola, charakterystyczne dla uroczystości narodowych (hymn narodowy), potrzebne do organizacji uroczystości np. Dnia Babci i Dziadka, święta przedszkolaka (piosenki okazjonalne) i inne; w skupieniu słucha muzyki;

Aktywność:
- słowna,
- umysłowa,
- ruchowa.

Metody:
- czynna (zadania stawiane dziecku),
- słowna (rozmowa),
- oglądowa (obserwacja, pokaz),
- pedagogiki zabawy- tańce integracyjne.

Formy:
- indywidualna,
- grupowa,

Środki dydaktyczne:
- piosenki nagrane na pendrive, bibuła, serca w różnych kolorach, gazety, obręcze, czerwone piórka, 3 kapelusze, zagadki wydrukowane, metalowe łyżki, czerwone pióra, plastikowe kinder jajka, kolorowanki dla wszystkich grup, 3 ramki z serduszkami do wyk. zdjęć,

Przebieg balu walentynkowego:

1. Przywitanie przez nauczyciela dzieci zgromadzonych na sali. Wspólne odśpiewanie pląsu powitalnego. Wyjaśnienie dzieciom celu spotkania- Walentynkowy Bal Karnawałowy.
„Wszyscy są. Witam was – zaczynamy już czas. Jestem Ja, jesteś Ty ! Raz, dwa, trzy.”
x 3 (dzieci witają się z najbliżej sobie stojącą osobą).
- Z jakiej okazji dzisiaj się spotykamy w tak pięknych strojach?- bal karnawałowy
- Co będziemy robić na balu karnawałowym- tańczyć i bawić się

Jeśli lubicie takie zabawy, bale to zaczynamy!!!
„Kochane dzieci. Bardzo proszę byście się świetnie dzisiaj bawiły. Tańczcie
i skaczcie. Figlujcie sobie. Niech Wam zabawa wyjdzie na zdrowie”.
2. Prezentacja strojów karnawałowych przez wszystkie dzieci (przy muzyce)–przejście po dywanie (kawałek rozłożonej bibuły) kolejno i wykonanie przez dzieci prezentacji swojego przebrania.
( piosenka - Kolorowa sukienka)

3. Dowolny taniec przy muzyce (grupa I, II, III)
(muzyka: piosenka - Tany, tany)

Taniec między obręczami (grupa IV), gazetami (grupa VI), serduszkami (grupa V) - dzieci wraz z N. lub panie woźne rozkładają obręcze, gazety na podłodze w dowolnym miejscu. Swobodny taniec do piosenki, na przerwę w muzyce każdy staje na swojej obręczy, gazecie, serduszku.
(piosenka- Tany, tany)

4. Zabawa muzyczno-ruchowa; naśladowcza do piosenki „Ja gram na gitarze ” – wszystkie grupy
(piosenka-Ja gram na gitarze).

5. Zabawa wg instrukcji zgodnie z tekstem piosenki (grupa I, III)
(piosenka- Hop, siup, dana, dana).
Zabawa z piórkami (grupa II, IV, V, VI)- zadaniem dzieci jest dmuchanie na piórko
i utrzymanie go w powietrzu jak najdłużej w trakcie grania muzyki.
(piosenka: Jadę do przedszkola)

6. Zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki (grupa I, II, III)
(piosenka- Mucha w mucholocie)

Tunele (grupa IV, V, VI)- każda grupa tworzy tunel (po wcześniejszym dobraniu się w pary) trzymając kolegę za rękę– po kolei dzieci przechodzą pod tunelem z rąk.

7. Poczęstunek- przerwa w zabawie: dzieci uczestniczą w poczęstunku, który stanowią
ciasto drożdżowe (bułka cynamonowa) oraz sok.

8. Zabawa przy muzyce „Ty będziesz moją parą” wszystkie grupy– dziewczynki trzymają się za ręce tworząc koło, wokół którego chłopcy robią drugie koło, gdy zagra muzyka koło dziewczynek porusza się w jedną stronę, a chłopców w drugą stronę. Na przerwę w muzyce oba koła się zatrzymują; dziewczynki odwracają się do swoich chłopców i od tej pory tańczą.
(piosenka: Gumi miś)
9. Zabawa muzyczna z naśladowaniem jazdy samochodem (grupa I, II, III)
( piosenka –Jadę do przedszkola)
Walentynkowa loteryjka (grupa IV, V, VI) – uczestnicy tańczą w rytm muzyki, na przerwę w muzyce wybrane dziecko wyciąga z kapelusza los i tańczą wszystkie dzieci wg instrukcji:
• Tańczymy klaszcząc nad głową,
• Na palcach,
• Na jednym kolanie,
• Na pięcie,
• Prawa ręka w górę lewa na dole,
• Trzymamy się za nosy,
• Tańczymy na piętach,
(piosenka- Tańcz i stop)

10. Taniec swobodny do muzyki (grupa I, III) na przerwę w muzyce dzieci wchodzą
na chustę animacyjną
(piosenka Marcus & Martinus)
Zabawa muzyczno-ruchowa „Dwa serduszka” (grupa II, IV, V, VI) - na przerwę
w muzyce dzieci dobierają się w pary.
(piosenka- Marcus & Martinus )

11. Zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki (grupa I, II, III)
(piosenka- Spoko loko-Tańce połamańce)

Zabawa „Bieg z jajkiem” (grupa IV, V, VI) -dzielimy dzieci na dwa zespoły. Każdy
z nich otrzymuje łyżkę (metalowa łyżka do obiadu) z plastikowym kinder jajkiem. Zadaniem dzieci jest przejść slalomem pomiędzy ułożonymi na podłodze serduszkami
i przekazać łyżkę z jajkiem jak najszybciej koledze w rzędzie. Wygrywa rząd, który ukończył zadanie jako pierwszy.
(piosenka: Tańcz, tańcz)
12. Taniec na zakończenie balu:
Dzieci z gr. I, II, III - taniec do piosenki (dzieci tworzą pociągi)
(piosenka –Jedzie pociąg)

Dzieci z gr. IV, V, VI – swobodny taniec do piosenki
piosenka- Brazylijska Samba Przedszkolaka”

13. Pamiątkowe zdjęcia z wykorzystaniem ramek z sercami.
Zdjęcia grupowe i indywidualne - 3 ramki znajdują się w sali Żabki – nauczyciel wybiera dowolną ramkę w celu wykonania dzieciom zdjęć indywidualnych lub w grupach 3-4-osobowych).

14. Podziękowanie dzieciom za udział w balu; wręczenie przez organizatora dyplomów każdej grupie oraz kolorowanek za udział w zabawie tanecznej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.