X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48135
Przesłano:
Dział: Języki obce

Easter in Poland and Great Britain. Scenariusz lekcji j. angielskiego

Scenariusz lekcji języka angielskiego
Nauczyciel: Sylwia Markiewicz

Data: 12.04.2022r.

Klasa: 5d

Czas: 45 minut

Temat: Easter in Poland and Great Britain.

Cel ogólny: poznanie oraz utrwalenie słownictwa związanego
ze świętami wielkanocnymi.

Cele szczegółowe:
- poznawanie kultury Wielkiej Brytanii,
- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,
- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
- rozwijanie postawy aktywnego uczenia się,
- utrwalanie umiejętności podporządkowania się przyjętym zasadom.

Formy pracy:
- indywidualna,
- w parach,
- zbiorowa.

Metody pracy:
- słowna,
- oglądowa.

Środki dydaktyczne:
- karty obrazkowe,
- płyta CD,
- podręczniki.

Przebieg lekcji:

1. Czynności organizacyjne:
- sprawdzenie listy obecności,
- zapytanie uczniów o samopoczucie słowami „How are you today?”,
- sprawdzenie pracy domowej,
- podanie tematu lekcji i omówienie celu zajęć.

2. Wprowadzenie do tematu:
- pogadanka kulturowa na temat Świąt Wielkanocnych,
- prezentacja nowego słownictwa za pomocą kart obrazkowych, uczniowie słuchają, powtarzają oraz zapisują nowe słownictwo
w zeszycie.

3. Rozwinięcie lekcji:
- uczniowie słuchają nagrania i uzupełniają nazwy symboli świątecznych, następnie zapisują wyrazy w zeszycie,
- uczniowie patrzą na obrazki i słuchają nagrania, dopasowują wypowiedzi 1-5 do tradycji wielkanocnych, następnie decydują które
zwyczaje są polskie (PL), a które brytyjskie (GB),
- uczniowie pracują w parach, ich zadaniem jest przeczytać dwa teksty o tradycjach wielkanocnych i uzupełnić je brakującymi wyrazami z poprzednich ćwiczeń. Uczeń A czyta na głos tekst „Easter in Britain”, a uczeń B tekst „Easter in Poland”. Uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi.

4. Podanie pracy domowej:
- uczniowie czytają życzenia wielkanocne, ich zadaniem jest dokończyć listę życzeń w zeszycie, skomponować własną kartę, udekorować ją i napisać życzenia,
- nauczyciel udziela wskazówek w celu upewnienia się, że praca domowa zostanie poprawnie wykonana.

5. Zakończenie zajęć:
- nauczyciel sprawdza czy cel lekcji został osiągnięty, podsumowuje zajęcia i wystawia oceny bądź plusy za pracę na lekcji,
- pożegnanie z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.