X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48070
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wspólnie się bawimy

Konspekt zajęć

TEMAT: Wspólnie się bawimy
Data: 05.06.2019r.
Grupa: Jeżyki
Prowadząca: Joanna Kiedrowska
CELE:
- usprawnianie procesów poznawczych
- rozwijanie koordynacji – wzrokowo ruchowej
- kształtowanie zdolności psychomotorycznych, sprawności manualnej
- doskonalenie percepcji wzrokowej
- rozwijanie umiejętności współpracy
- ćwiczenie motoryki małej i dużej
FORMY PRACY:
- Indywidualna
- Grupowa
METODY PRACY:
- wspierające i stymulacyjne rozwój dziecka
- aktywizujące
POMOCE DYDAKTYCZNE: płyta Cd z piosenkami, ilustracja rodziny, zdjęcia, napisy: mama i tata, kolorowe klamerki, kolorowe koła z papieru, gumki recepturki, plastikowe butelki, kolorowe kartki ze wzorami, klocki lego, talerzyk, patyczek plastelina, płatki śniadaniowe, kartka papieru, sól kuchenna, kolorowa kreda, klej

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie dzieci i zaśpiewanie piosenki „Wszyscy są...”, zabawy paluszkowe.
2. Przypomnienie i utrwalenie wiadomości „Kto jest z nami w rodzinie?”- zauważenie fizycznych podobieństw, klasyfikacja ze względu na wspólną cechę, przyczepianie napisu: mama i tata pod odpowiednimi zdjęciami.
3. Kwiatek ze spinaczy- wyszukiwanie klamerek i wyciętego z papieru koła w takim samym kolorze i przyczepianie spinaczy do tego koła tak, aby wyszedł kwiatek.
4. Ćwiczenie z gumkami- naciąganie gumek na butelkę plastikową w celu rozwijania zdolności motorycznych.
5. Układanie i dopasowywanie klocków Lego- na kolorowej kartce narysowane są figury, kształty. Zadaniem dzieci jest powtórzenie (odwzorowanie) układu na konkretach.
6. Chrupkowa wieża- na środku talerzyka przyklejona jest kulka z plasteliny, w której umieszczony jest patyczek do szaszłyków. Dookoła talerzyka porozkładane są płatki śniadaniowe o okrągłym kształcie. Zadaniem dzieci jest ułożenie jak najwyższej wieży.
7. Zaśpiewanie i naśladowanie piosenki „Muzykanci konszabelanci”
8. Zadania w koszyczkach- każde dziecko ma przygotowane w koszyczku zadania na miarę swoich możliwości.
9. Praca plastyczna -wykonanie obrazka z kolorowego piasku- samodzielne wykonanie kolorowego piasku (zabarwienie soli kuchennej kolorową kredą). Namalowanie na kartce klejem ciekawych wzorów, esów floresów i posypywanie piaskiem tak, by powstał niepowtarzalny obrazek
10. Podziękowanie dzieciom za wspólną pracę i nagrodzenie dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.