X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48065
Przesłano:

Toys and materials - zabawki i materiały. Konspekt lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem oprogramowania interaktywnego

Konspekt lekcji z języka angielskiego z wykorzystaniem oprogramowania interaktywnego.
Imię i nazwisko nauczyciela: Małgorzata Studzińska
Przedmiot: język angielski, klasa 1
Temat: Toys and materials – zabawki i materiały.
Cele lekcji:
• Cel ogólny: utrwalenie i poszerzenie słownictwa związanego z nazwami zabawek, kolorami, materiałami, przedmiotami związanymi z zabawą. Powtórzenie piosenki „Materials are Fantastic”, nauka czytania i śpiewania piosenki, układanie tekstu piosenki w nutkach. Utrwalenie słówek w ćwiczeniach.
• Cele szczegółowe:
- Ćwiczenie wzrokowego rozpoznawania wyrazów i ich wymowa.
- Utrwalenie słownictwa i struktur gramatycznych (Present Simple w piosence)
- Nauka czytania tekstu piosenki, podział na wersy i zwrotki za pomocą kolorowych nutek z tekstem, układanie wersów w zwrotkach i czytanie poszczególnych wersów uwzględniając kolor nutek.
-Rozwijanie umiejętności poprawnego czytania i zapisywania wprowadzonych na lekcji nowych wyrazów.

Planowane metody i formy pracy:
• indywidualna,
• zbiorowa,
• praca w grupie.

Metody pracy:
• metoda praktycznego działania,
• audio wizualna,
• komunikacyjna.

Środki dydaktyczne:
• Programy komputerowe Macmillan Education,
• platforma Navio,
• film: piosenka „Materials are fantastic”,
• kolorowe karty Macmillan,
• kolorowe karty z nutkami i wersami piosenki,
• Oprogramowanie do podręcznika Tiger and Friends wraz z grami i zabawami (unit 6, str. 68), ćwiczenia Tiger and Friends 1, str. 81.

Przebieg lekcji:
1. Piosenka na powitanie, sprawdzenie obecności, zapis tematu zajęć.
2. Podanie celu lekcji: nauka piosenki o materiałach, powtórzenie nazw zabawek.
3. Nazywanie obrazków przedstawiających zabawki i materiały.
4. Odsłuchanie piosenki: https://youtu.be/HhK_HALiZtg
5. Układanie wersów piosenki (za pomocą kolorowych nutek, na których zapisano tekst piosenki), sprawdzenie poprawności polega na odczytaniu kolorów.
6. Odczytanie i zaśpiewanie piosenki.
7. Wykonanie ćwiczenia – strona 81 w ćwiczeniach. Podpisywanie nazw zabawek. Wyklejanka.
8. Ocena pracy uczniów: naklejki do paszportów j. angielskiego.
9. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.