X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47899
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co można robić w czasie deszczowej pogody?.

Cele ogólne:
1)Kształtowanie umiejętności wypowiadania się,
2)Doskonalenie umiejętności zgodnego współdziałania w trakcie zabaw ruchowych,
3)Doskonalenie umiejętności rozpoznawania poznanych liter

Cele Szczegółowe – dziecko:
1)Uważnie słucha, wypowiada się,
2)Uczestniczy w zabawach ruchowych,
3)Rozpoznaje poznane litery

Realizowane obszary Podstawy Programowej
•obszar fizyczny: I/5
•obszar społeczny: III/8,9
•poznawczy: IV.1,2,4,7,8

Kompetencje Kluczowe:
•Porozumiewanie się w języku ojczystym,
•Kompetencje społeczne.

Metody Pracy: aktywizujące, podające, praktycznego działania.
Formy Pracy: indywidualna, zbiorowa.
Środki Dydaktyczne: tablica multimedialna,naklejki motyacyjne, kartoniki z literami, piosenka „Alfabet warzywno-owocowy"- DrobNutki( dostępny na YT), chusta animacyjna Klanza.Obrazki przedmiotów na wybraną głoskę.Napis: TAK, NIE.

Czas rwania zajęć- 40 minut.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Przywitanie dzieci i zaproszenie do zabawy:

•Wspólne wysłuchanie i śpiewanie piosenki„ALFABET warzywno-owocowy".
•Po wysłuchaniu dzieci odgadują i podają cel zajęć.
2. Trening umysłu: zabawa z wykorzystaniem tablicy interaktywnej „ Co to za literka?...” z wykorzystaniem platformy pisupisu.pl
•Ćwiczenia słuchu fonematycznego, wysłuchiwanie głosek w nagłosie, w wybranych wyrazach z wykorzystaniem dowolnych obrazków.
3. Zabawa z chustą animacyjną „ Kolory”
•Dzieci- uczestnicy podnoszą i opuszczają chustę, trzymając ją za uchwyty. nauczyciel mówi, kto ma zmienić miejsce, np. przebiegają ci, którzy mają niebieskie oczy; przebiegają osoby, które mają czerwone skarpetki itp. Gdy chusta jest jak najwyżej wybrane dzieci przebiegają pod nią.
4. „Wełniany alfabet „- zabawa z wykorzystaniem włóczki w czerwonym i niebieskim kolorze, do tworzenia wybranych przez dzieci liter.
5. Podsumowanie zajęć, zaproszenie dzieci do wykonania pracy plastycznej pt. „Śmieszne literki”:
•Dzieci otrzymują szablony liter do dowolnego ozdobienia i stworzenia z liter śmiesznych postaci.
•Podsumowanie
( Nauczycielka czyta zdania, jeśli są prawdziwe dzieci stają przy wyrazie TAK, jeśli zdania są nieprawdziwe, stają przy wyrazie NIE)

•Litery drukowane można spotkać w książkach,
•Litery pisane możemy napisać ołówkiem w zeszycie,
•Litery drukowane znajdziemy w lesie,
•Litery pisane znajdziemy w wodzie.

11. Ewaluacja
- dziś nauczyłem się..
- dziś zapamiętam, że..
- miałem kłopot z...

12. Podziękowanie za wspólna zabawę.
13.Wręczenie dzieciom naklejek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.