X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47834
Przesłano:

Koloryzacja włosów. Schemat scenariusza zajęć kształcenia zawodowego

Schemat scenariusza zajęć kształcenia zawodowego

Przedmiot: Koloryzacja włosów.
Klasa: III ASP/ BG
Termin zajęć: 16. 12. 2021 r
Prowadzący: Marzena Borkowska
Czas trwania: 8 00 - 9 40
Temat: Farba it s color np. „artego” wykonywanie pasemek na czepku.

Efekty z pp kształcenia w zawodzie Uszczegółowione efekty kształcenia
A.19.3(5) dobiera techniki rozjaśniania i koloryzacji włosów;
A.19.3(5)6 dobrać techniki koloryzacji do kształtu fryzury
A.19.3(5)7 dobrać techniki rozjaśnia do kształtu fryzury
A.19.3(5)8 dobrać techniki koloryzacji do urody klientki
A.19.3(5)9 dobrać techniki rozjaśniania do urody klientki

CELE LEKCJI:
CELE OGÓLNE
1. Zapoznanie uczennic z Wykonywaniem rozjaśnienia częściowego z zastosowaniem czepka sylikonowego. Korygowanie błędów.

2. Uszkodzenia włosów, przyczyny i czynności naprawcze na podstawie diagnozy stanu włosów i skóry głowy.
3. Reakcje zachodzące w strukturze włosa podczas zabiegu chemicznego , odpowiednie stężenie oksydantu.
4. Preparaty do rozjaśniania i koloryzacji włosów i ich działanie na keratynę .
5. Dobranie preparatów do zabiegów chemicznego ,oraz potrzeb włosów i rodzaju uczesania na podstawie diagnozy stanu włosów i skóry głowy.
6. Stan włosów i proponowane zabiegi wstępne przy farbowaniu.
7. Precyzyjność pracy.

CELE OPERACYJNE
Po zakończonych zajęciach uczennica potrafi:
1. Przygotować stanowisko pracy zgodnie z wymogami ergonomii.
2. Zastosować przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.
3. Dokonać diagnozy, wybranych metod i technik podczas wykonywanych zabiegów chemicznych.
4. Wskazać przyczynę oraz sposób zapobiegania powstawaniu błędów podczas wykonywanych zabiegów chemicznych.

METODY PRACY:
Słowne:
- instruktaż wstępny, bieżący, indywidualny, końcowy, pogadanka. Oglądowe:
- pokaz z objaśnieniem
FORMY PRACY:
Forma indywidualna, grupowa.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• Zestaw narzędzi fryzjerskich.
• Tablica interaktywna ,
• projektory filmowe,
• aparaty telewizyjne,
• programy komputerowe,
• książki do nauki zawodu,
• schematy, plansze.
• Karty pracy
• Główki treningowe.
• Profesjonalna aparatura fryzjerska.
• Kosmetyki i preparaty fryzjerskie.
• Bielizna ochronna.
• Preparaty i urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I Część przygotowawcza
1. Nawiązanie do tematu: spotykane w praktyce uszkodzenia włosów można podzielić na : uszkodzenia naturalne, tj. powstałe wskutek braku zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych – uszkodzenia mechaniczne ,uszkodzenia chemiczne, uszkodzenia fizyczne
2. Farbowanie rozjaśniające . Rozjaśnianie włosów o cztery poziomy kolorystyczne. Tonowanie włosów za pomocą płukanki .
3. Pielęgnacja i regeneracja włosów normalnych, suchych przetłuszczających się, po zabiegach ondulowania i prostowania wodnego oraz chemicznego.
II Część podstawowa
1. Pokaz z objaśnieniem.
2. Instruktaż wstępny.
3. Częściowe zademonstrowanie poszczególnych zabiegów chemicznych włosów , odpowiednio do okoliczności.
4. Wygląd i struktura włosów zdrowych i uszkodzonych na podstawie diagnozy stanu włosów i skóry głowy.
5. Instruktaż bieżący, końcowy.
6. Kolejność czynności podczas wykonywania zabiegu chemicznego włosów
7. Innowacje w zakresie zabiegu chemicznego rozjaśniania .
8. Udzielanie porady z zakresu samodzielnej pielęgnacji włosów.
9. Zwrócenie uwagi na czas realizacji zadań.
10. Zwrócenie uwagi na sposób prezentacji efektów pracy.

III Część końcowa – podsumowanie przebiegu zajęć
1. Omówienie pracy ze wskazaniem na :
a)przyczyny powstania błędów podczas wykonywanych zadań,
b)wskazanie sposobów naprawy ewentualnych błędów.
2. Uporządkowanie stanowiska pracy.
3. Przeprowadzenie dezynfekcji narzędzi, przyborów i środków niezbędnych do zabiegów.
4. Dezynfekcja rąk.
5. Zadanie pracy domowej.
6. Wystawienie oceny uczennicom

........................................
(podpis)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.